کانکس دوبلکس

کانکس دوبلکس

اگر می خواهید یک خانه رویایی و دو طبقه داشته باشید، حتما تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید.

کانکس دوبلکس

در این مقاله قصد داریم درباره کانکس دوبلکس مطالبی را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

کانکس دوبلکس را متخصصان به طور خاصی طراحی می کنند. به این صورت که دو تا کانکس روی همدیگر قرار می گیرند. ساختن این سازه باید طوری در طراحی شود که ستون سازه پایینی بتواند سازه بالایی را تحمل کند.

درمواردی که شرکت ها  تصمیم به استفاده از کانکس در فضای اداری و سازمانی را دارند، ولی فضای کافی برای تمام اتاق ها و بقیه امکاناتی که مورد استفاده آنها است، را ندارند، به همین علت از کانکس دوبلکس برای فضای بیشتر استفاده می کنند. تعدادی اتاق و سرویس بهداشتی در طبقه همکف و مابقی اتاق ها در طبقه دوم ساخته می شوند. اما باتوجه به نظر خریداران تغییر خواهد کرد.

امروزه در دنیای مدرنی زندگی می کنیم. همین موضوع باعث می شود در حوزه معماری و طراحی انواع سازه ها از جمله کانس دوبلکس شاهد تغییر و تحولاتی باشیم. کانکس دوبلکس برای افرادی که فضای کافی ندارند مانند مسکونی، اداری و حتی کارگاهی مناسب است. کانکس دارای یک راه پله فلزی به همراه تراس می باشد که می توان برای زیبایی این نوع کانکس ها سقف آنها را شیب دار طراحی کرد.

کاربرد کانکس دوبلکس

این کانکس دارای انواع مختلفی می باشد و هر مدل از آن ویژگی های خاص خود را دارد و در مکان های مختلفی استفاده می شوند. کانکس دوبلکس دارای کاربرد های مسکونی و اداری نیز می باشد. اما درامروزه  برای کارگاهی هم مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از کانکس ها درنحوه چیدمان داخلی با هم متفاوت هستند وبسته به نوع کاربرد هر کدام طراحی و ساخته می شوند. به طور کلی از این کانکس ها بیشتر در کانکس های ویلایی و خانه های دوطبقه یا به اصطلاح مسکونی استفاده می شود. اما به تازگی برای تمام کاربری ها استفاده می شود تا بتوانیم از محیط پیرامون خودمون بهترین بهره را ببریم.

ویژگی و مزایا کانکس دوبلکس

ویژگی و مزایای کانکس دوبلکس

سازه پیش ساخته دارای ویژگی های متفاوتی می باشد. این سازه از نظر طراحی و ساخت کانکس دوبلکس و همچنین از نظر ابعاد و سایز هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و می توان آن را در هر ابعاد و سایزی تولید کرد.

در ساخت کانکس دوبلکس به علت این که انتقال سازه مشکل ساز بوده آنها را به صورت دو تیکه یا چند تیکه طراحی می کنند و در محل مورد نظر حمل، و در آنجا قطعات را به یکدیگر وصل می کنند.

ابعاد کانکس دوبلکس

کانکس دوبلکس در ابعاد مختلف با توجه به سفارش مشتری ساخته می شود. این کانکس ها را به صورت ثابت و متحرک با طراحی مشتریان با بهترین مصالح و کمترین قیمت خواهیم ساخت.

مزایا کانکس دوبلکس

·         قابلیت نصب سریع را دارند.

·         امکانات ساخت هر طبقه از کانکس به صورت جداگانه یا به صورت نصب روی یکدیگرانجام می شود.

·          استفاده از ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی به درخواست مشتری ( استفاده از ساندویچ پانل در سازه های این کانکس باعث سبک تر شدن سازه می شود)

·         استفاده از انواع عایق موجود برای ساندویچ پانل ها از جمله پایه پلی اتیلن، پشم شیشه، پشم سنگ، پلی اورتان نمونه های از فرم های استفاده شده در این کانکس می باشند.

·          استفاده از فوم های مختلف در ساخت این کانکس بستگی به سفارش مشتری دارد.

·          استفاده از ورق های مختلف از جمله ورق آلو نیک ورق گالوانیزه، ورق آلومینیوم

·          استفاده از حفاظ های آهنی برای بالا بردن امنیت کانکس در طبقه بالا و پایین

·          استفاده از سیستم های سرمایش گرمایش در قسمت زیرین کانکس برای بازده بیشتر

نمای خارجی و داخلی کانکس دوبلکس

استفاده از متریال مختلف و رنگ های مختلف طبق نظر مشتری قابل تغییر است. در کانکس دوبلکس ورق های فولادی استفاده می شود که مقاومت بالایی دارد و در نمای داخلی سازه بهترین مواد استفاده می شود این کانکس ها از نوع پارکت سنگ یا سرامیک می باشد.

امکانات داخلی

امکانات داخلی

بسته به نوع کاربری هر سازه دارد. اما به طور کلی و با توجه به فضای که در اختیار داریم برای یک ویلای پیش ساخته دوبلکس سالن پذیرایی، آشپزخانه به همراه حال، نشیمن، سرویس بهداشتی و حمام دارد اگر فضا بزرگ باشد اتاق خواب در طبقه همکف می توان قرارداد به همراه امکانات دیگر و در طبقه بالا تعداد اتاق خواب همراه با سرویس بهداشتی و یک تراس نسبتاً بزرگ در طبقه بالای گنجانده می شود و در آشپزخانه کابینت ام دی اف وبا بهترین شیرآلات، درب های اتاق، سیستم سیم کشی و پنجره های دوجداره نصب می شود.

در این مقاله، مطالبی در زمینه کانکس دوبلکس و طراحی آن مطرح شد. با سپاس از همراهی شما.

برای اطلاعات بیشتر، به سایت ما به این نشانی مراجعه کنید: conexe.ir