پوکی استخوان چیست؟

هنگتمی که میزان تراکم ماده ی معدنی استخوان کمتر از 2/5 انحراف معیار یا مساوی با این مقدار باشد ( نسبت به مقدار مرجع در جمعیت بزرگسالان جوانان )، وجود پوکی استخوان تشخیص داده می شود . تعیین میزان چربی احشایی و درصد چربی و عضله: این سنجش در بزرگسالان به عنوان دقیق ترین روش برای تعیین میزان چربی احشایی و بررسی و تفکیک درصد عضله و چربی به کار میرود. اگر لازم بود، تمرینات ورزشی و تناسب اندام برای کمک به حفظ تراکم استخوان و کاهش خطرِ افتادن مورد استفاده قرار می گیرد. کلسی تونین هورمونی است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود و امروزه به صورت داروی تجویزی در اختیار افراد قرار دارد. برای افراد سالمند و برای افرادی که تا حالا بی تحرّک بودهاند، پیادهروی معمولی میتواند یک شروع خوب باشد.

تراکم استخوان نرمال
5. آزمایش CTX تغییرات اولیه وضعیت تحلیل استخوانی را می تواند نشان دهد و همچنین فاکتور مناسبی برای پیگیری میزان تاثیرگذاری درمان پوکی استخوان است. بعد از اینکه سابقه پزشکی، معاینات فیزیکی و تست های تشخیصی انجام شد و پوکی استخوان اولیه در فرد شناسایی گردید، درمان آغاز می شود. 2. با مصرف آلندرونات، ۴۷ درصد کاهش در شکستگی مهره های بدن و ۵۰ درصد کاهش در شکستگی لگن، ۴۸ درصد کاهش در شکستگی مچ دست و ۲۸ رصد کاهش در شکستگی های بالینی دیده شده است. با اینحال بعد از قطع مصرف آلندرونات، تعادل مثبت استخوان ها گزارش شده است. بیس فسفونات ها نرخ نازک شدن استخوان ها را کاهش می دهند و همین امر مانع از توسعه پوکی استخوان می شود و خطر شکستگی افرادی که در حال حاضر پوکی استخوان دارند را کاهش می دهد. رالوکسیفن بخشی از داروهای دسته تعدیل کننده انتخابی گیرنده استروژن است که برای فراهم اوردن مزایای مرتبط با استروژن بدون معایب آن توسعه یافته است.

تراکم استخوان به انگلیسی
برای کاهش خطر توسعه سرطان آندومتر، پزشکان اغلب هورمون پروژسترون را با ترکیبی از استروژن برای زنانی که رحم دست نخورده دارند تجویز می کنند. تعدادی دارو برای درمان پوکی استخوان وجود دارد و می تواند خطر شکستگی را کاهش دهد. به طور کلی این دارو ها می توانند استحکام استخوان ها را حفظ کنند و از بروز شکستگی استخوانی جلوگیری نمایند. هدف از درمان پوکی استخوان جلوگیری از شکستگی های بعدی است. بیماری های مزمن و داروها: برخی از داروهای خاص می تواند به استخوان ها اسیب وارد کند و باعث ایجاد شرایطی شود که به آن پوکی استخوان ثانویه می گویند. برخی از داروهای خاص که برای درمان اختلالات غدد درون ریز همچون پرکاری تیروئید، اختلالات مغز استخوان، اختلالات کلاژن، مشکلات گوارشی و اختلالات تشنجی مورد استفاده قرار می گیرد در این لیست طبقه بندی می شود.

تراکم استخوان Bmd یا اینکه در بیمارانی که پوکی استخوان واضح دارند و استفاده از استروژن را انتخاب نکرده اند یا نمی توانند استفاده کنند مورد استفاده قرار می گیرد. سبک زندگی: رفتارهای مرتبط با سبک زندگی که می تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش دهد در برگیرنده کمبود کلسیم یا ویتامین D، نبود یا کمبود ورزش، استفاده بیش از حد از الکل و سیگار کشیدن است. این دسته از داروها که در برگیرنده آلندرونات (به عنوان مثال، فوزاماکس)، ایباندرونات (به عنوان مثال، Boniva) و ریسدرونیت (به عنوان مثال، یا Actonel) است برای پیشگیری و درمان پوکی استخوان در مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرد. درمان پوکی استخوان معمولا در برگیرنده تغییر رژیم غذایی، مواد مغذی، تمرین ورزشی (اگر شکستگی وجود نداشته باشد) و استفاده از داروهاست. درمان با استروژن به طور گسترده ای برای درمان نشانه های یائسگی در زنان پس از این دوران مورد استفاده قرار می گیرد.

تراکم استخوان یعنی چه
برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از تراکم استخوان نرمال ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.