هر آنچه برای هوشمندسازی یک خانه نیاز دارید

بلکه تعادل بین محاسبات محلی و مرکزی همراه با بهینه سازی مصرف منابع. خانه هوشمند را می توان متراکم کرد و فقط بر روی عملکردهای اساسی و حیاتی تمرکز کرد و بنابراین منابع خانه محلی را به حداقل رساند و به قابلیت ها و منابع ابری تکیه کرد. و ترجیحات کاربر برای به حداقل رساندن استفاده از پهنای باند، از JSON، یک نسخه سبک از XML، برای اجزای داخلی و پیامهای خارجی استفاده میکند. با استفاده از تکنولوژی روشنایی هوشمند میتوانید صحنههای نور از پیش تعیین شده و سفارشی برای هر موقعیتی را ایجاد کنید؛ خواه از نور سفید گرم تا سرد استفاده کنید و یا از چراغهای LED رنگی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه را فشار دهید! سازندگان ساختمان با اجرای این سیستم در واحد مسکونی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده در ساختمان در مواجهه با مشتریان امروزه براحتی از کاهش 40% مصرف انرژی این سیستم در واحد، امنیت و آسایش آن سخن می گویند و این امر علاوه بر داشتن سهمی در افزایش فرهنگ ساخت وساز در کشور در فروش واحدهای مسکونی نیز تاثیر بسزایی دارد. بیشترین سهم مصرف انرژی در ساختمان مختص سیستم های روشنایی و نورپردازی لوازم هوشمند سازی خانه است. رویدادهای شلیک شده ممکن است به عنوان ورودی برای قوانین دیگر برای ارزیابی بیشتر استفاده شوند.

می تواند موقعیت های پیچیده را به شرایط ساده تقسیم کند و آنها را با یکدیگر ترکیب کند و شرایط پیچیده را بسازد. موتور قانون دنبالهای از رویدادهای مربوط به یک شرط قانون خاص را میسازد تا امکان ارتباط رویدادها با دادههای زمینه آنها را فراهم کند. یک قانون از شرایط رویداد، الگوی رویداد و اطلاعات مربوط به همبستگی تشکیل شده است که می تواند برای مدل سازی موقعیت های پیچیده ترکیب شود. شکل 2 الگوی کلی ابر را نشان می دهد. الگوهای رویداد زمانی کشف می شوند که چندین رویداد رخ می دهند و با یک الگوی از پیش تعریف شده مطابقت دارند. شرایط رویداد یا الگوهای رویداد جدید را می توان از مدل قانون اضافه یا حذف کرد. خروجی یک رویداد پاسخی است که هنگام اجرا شدن یک قانون مطرح می شود. از سوی دیگر، یک مدل خدمات محاسباتی اینترنت اشیاء IOT و خانه هوشمند، باید کاربران اینترنت اشیاء IOT را برای برآورده کردن تقاضای خود در هنگام استفاده از برنامههای کاربردی ابری و رفع مشکلات پیچیده ناشی از مدل جدید اینترنت اشیاء IOT، خانه هوشمند و خدمات ابری بهبود بخشد. خدمات هوشمندسازی ساختمان از تکنولوژی های جدید است که برای رفاه و آسایش خانواده ها به وجود آمده.

با توجه به مدل گرافیکی و رویکرد مدولار برای ساخت قوانین، قوانین را می توان به راحتی با تغییرات دامنه تطبیق داد. قوانین توسط سرویسهای رویداد اجرا میشوند که رویدادها را به موتور قوانین عرضه میکنند و نتیجه ارزیابی را پردازش میکنند. مدل پیشنهادی را می توان به طور یکپارچه در بستر پردازش رویداد توزیع شده و سرویس گرا ادغام کرد. اینترنت اشیاء IOT، خانه هوشمند و رایانش ابری تنها ادغام فناوری ها نیستند. هم اکنون در بخش های وسیعی می توان از این فناوری ها و تجهیزات بهره برداری کرد اما پیش بینی می شود این حوزه ها مدام افزایش پیدا کرده و تکنولوژی به صورت مدام در بخش های مختلف آن نفوذ کند. نکته جالب این است که یک خانه هوشمند هم می تواند یک خانه گران قیمت با وسایل و تجهیزات لوکس باشد. اگر در خانه بزرگی زندگی میکنید یا نیاز دارید از اتاقهای مختلف با تجهیزات هوشمند ارتباط برقرار کنید، ممکن است به چیزی بیش از مودمهای معمولی احتیاج داشته باشید. خانه هوشمند و اینترنت اشیاء IOT بر جمع آوری داده ها، پردازش اولیه و انتقال به ابر برای پردازش بیشتر تمرکز خواهند کرد. محل محاسبه بستگی به معاوضه های سربار، در دسترس بودن داده ها، وابستگی به داده ها، میزان انتقال داده، وابستگی ارتباطات و ملاحظات امنیتی دارد.

دستگاه ها اشیایی هستند مانند حسگرها و محرک ها، مجهز به رابط مخابراتی، واحد پردازش، ذخیره سازی محدود و برنامه های نرم افزاری. این کنترلر به همراه قابلیتهای نرم افزاری که بر روی ﮔوشی نصب میشوند امکانات متعددی را برای سلایق مختلف فراهم می آورد . در این بخش، ما بر روی سیستمهای مدیریت قوانین تمرکز میکنیم که میتوانند رویدادها را حس کرده و ارزیابی کنند تا به تغییرات مقادیر یا وقفهها پاسخ دهند. از یک طرف، مدل محاسباتی سه گانه که شامل ابر، اینترنت اشیاء IOT و خانه هوشمند است، باید کل هزینه سیستم را به حداقل برساند، معمولاً با تمرکز بیشتر بر کاهش مصرف منابع در خانه. مجتمع های مسکونی و ساکنان آنها همواره اهمیت ویژه ای به زیبایی محله و ساختمان خود می دهند و سازه نگهبان مجتمع که در جلوی درب نصب می شود نیز به عنوان خوش آمدگویی و سردر مجتمع یا آپارتمان ، زیبایی ظاهری آن مورد توجه بوده و از این رو پیشنهاد ما برای این مورد کانکس نگهبانی کامپوزیتی یا چوبی می باشد، البته از نظر هزینه کمی بالاتر از نمونه های مشابه دیگر بوده اما با توجه به پر واحد بودن و تقسیم هزینه ها در مجتمع بین واحد های مسکونی ، هزینه آن فشاری بر روی یک شخص وارد نمی کند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هوشمند سازی خانه با الکسا.