موفقیت و غم و اندوه: چه جوزپه وردی زندگی نشان می دهد

[ad_1]

Giuseppe Verdi بزرگ آهنگساز ایتالیایی متولد شد و در سال 1813 در یک روستای کوچک در نزدیکی پارما ایتالیا. زمانی که او 12 منصوب شد یک نوازنده ارگ در کلیسای روستا. در سال 1832 زمانی که او 19 یک تاجر ثروتمند دوست وردی پدر آگاه بود از استعداد بزرگ خود را و به او پیشنهاد یک بورس تحصیلی موسیقی در میلان. همراه با پدر و معلم خود وردی وارد میلان در مارس سال 1832. یک ناامیدی بزرگ, اما, انتظار, او وجود دارد: اعمال او به میلان هنرستان اما پس از شنیدن او نواختن پیانو مدرسه رد درخواست او را.

همان سال او با تجربه یکی دیگر از ضربه: خواهر محبوب خود ژوزفین درگذشت. و در سال 1837 یکی دیگر از بدبختی او را در بر داشت. از ازدواج خود را به Margherita Barezzi در سال 1836 او تا به حال یک دختر, ویرجینیا, چه کسی او را ستایش. اما ویرجینیا فوت کرد زمانی که او تنها چند ماه. در یک dispirited وضعیت وردی جدا شده خود را در خانه اش در میلان و مواجه فوق العاده ای مشکلات: او بیکار بود و اغلب تنها می تواند خوردن یک بار در روز در بدبختی کاروانهایی. به عنوان اگر همه که نمی شد به اندازه کافی در سال 1839 او فرزند دوم -یک پسر جوان – همچنین درگذشت. وردی زندگی غیر قابل تحمل شد. در سال 1840 او با دریافت این غم انگیز ترین ضربه از همه: همسر محبوب خود Margherita Barezzi درگذشت. غم زده وردی فرار میلان برای خود ایجاد کرد Busseto به طوری که او می تواند پیدا کردن آرامش.

اما مترادف Merelli بازدید او وجود دارد و از او پرسید که آیا او می خواهم به نوشتن موسیقی برای یک کار با عنوان Nabuchodonosor. وردی البته خودداری کرد. او تا به حال از دست داده و تمایل خود را به نوشتن موسیقی است. Merelli اصرار داشت اما با قرار دادن اشعار اپرا است که برای کار در وردی جیب. با نصف قلب او سعی کرد بعد شروع به آهنگسازی. اما این یادداشت نیست ظاهر می شود -و یا اگر آنها بودند پر از غم و اندوه مانند آهنگساز روح ،

او به پایان رسید آن را در سال 1841. تمرینات در اپرا Nabuchodonosor -یا نابوکو به عنوان آن را تبدیل به توان نام برد در عین حال – در اوایل آغاز شده در سال 1842. اما بلافاصله مشخص شد که وردی تشکیل شده بود یک شاهکار است. نابوکو انجام شد برای اولین بار در لا اسکالا در میلان در 9 مارس 1842. چه به دنبال یک پیروزی بی سابقه ای. این enraptured مخاطبان پاسخ با تشویق ایستاده و خواستار -با یک دیوانگی از تشویق مکرر encores از حرکت کر آهنگ “Va pensiero, sull’ علی dorate” که هنوز هم باعث می شود لرزد از احساسات است.

Verdi -در حال حاضر 29 – تا به حال به طور ناگهانی تبدیل شدن به معروف. مردم آواز کر آهنگ از نابوکو در خیابان در حالی که کلاه و کراوات وردی با نام حک بر روی آنها در همه جا به فروش می رسد. میلان ثروتمندترین خانواده های باز خانه خود را به او. همان سال (1842) آهنگساز آشنا شد با مشهور سوپرانو Josephina Strepponi و توسعه یک رابطه پایدار با او که همچنان ادامه داشت تا زمانی که مرگ او در سال 1897.

در طول نه سال 1843 و سال 1851 وردی تشکیل شده سیزده اپرا که انجام شد در تمام شهرهای بزرگ از ایتالیا -میلان, رم, ونیز, ناپل, Trieste – و همچنین در لندن و در همه حال موفقیت عظیم است. اول از کسانی که اپرا بود من لومباردی که انجام شد در لا اسکالا در میلان در فوریه 11, 1843. روز از اکران خود را مشتاق جمعیت mobbed تئاتر و موفقیت که اپرا بود شبیه به “نابوکو”.

Opera Ernani به دنبال آن در سال 1844 بر اساس ویکتور هوگو کار به همین نام است. آن را برای اولین بار در ونیز در 9 مارس 1844 به تحسین بزرگ. فراوان ونیزی برداشته وردی به روی شانه های خود را و انجام او را پیروزمندانه در اطراف سنت علامت مربع است. با پول او به دست آورده از Ernani, Verdi قادر به خرید یک مزرعه کوچک در نزدیکی روستای خود را. Opera Jeanne d’ Arc (Giovanna d’ Arco) و به دنبال آن در سال 1845 با همان اندازه موفقیت بزرگ است. وردی در حال حاضر پول زیادی که او به دست آورد یک عمارت در خود ایجاد کرد Busseto.

از دیگر دستاوردهای شامل اپرا آتیلا در سال 1846 و من Masnadieri (راهزنان) در سال 1847. راهزنان’ برتر برگزار شد در لندن با یک خاص هیاهو: ملکه ویکتوریا و تقریبا تمام اعضای مجلس حاضر بودند. اپرا یک ضربه بزرگ و وردی ساخته شده مقدار متناوب از پول است. او خریداری یک مزرعه بزرگ با جنگل ها و باغ های انگور در نزدیکی Busseto و یک آپارتمان در پاریس جایی که او عقب نشینی از زمان به زمان برای استراحت با خود همراه Josephina Strepponi.

تنش میان ایتالیا و اتریش بود نصب در این دوره و به هم بزنید تا احساسات میهنی, Verdi تشکیل شده اپرا La Battaglia di لنیانو (نبرد لنیانو). که اپرا برای اولین بار انجام شده در رم در سال 1849. بلیط برای اولین فروخته شد. آن را یکی دیگر از ضربه سر و صدا. نشئه مخاطبان خواستار به عنوان یک encore تکرار کل چهارم عمل می کنند. وردی حال تبدیل شدن به یک قهرمان ملی است. در پایان همان سال یک وردی اپرا انجام شد در ناپل بیش از حد: Luisa میلر بر اساس شیلر تراژدی به همین نام است.

در طول هشت سال آینده (1851-1859), Verdi تشکیل شده خود را فوق العاده شاهکارهای اپرا Rigoletto Il Trovatore La Traviata, Les Vêpres Siciliennes سیمون Boccanegra Un Ballo in Maschera و دیگران -و او وارد و در اوج شکوه و عظمت خود را. او به پایان رسید برای اولین بار از این شاهکارهای Rigoletto در اوایل در سال 1851 و والاتر از آن صحنه در ونیز در تاریخ 11 مارس همان سال. تمام شب ونیز, کانال resounded با صدای gondoliers’ آواز “پر در باد” یک آهنگ به خوبی شناخته شده و حتی در حال حاضر. پس از 21 اجرای برنامه در ونیز Rigoletto شروع می شود در سراسر جهان.

در سال 1851 وردی نیز شروع به سرودن بعدی خود شاهکار اپرا Il Trovatore که او به اتمام سال بعد. برتر در رم برگزار شد در ژانویه 1853 دوباره به تحسین بزرگ. دو ماه بعد سوم خود شاهکار – اپرا La Traviata – برای اولین بار در ونیز. آن را دوباره در یک لحظه ضربه و حتی انجام شده در امریکا است.

در 1855 وردی به پایان رسید اپرا Les Vêpres Siciliennes. والاتر از آن برگزار شد که در آن L’ Opera de Paris; در سال 1856 در آن انجام شد در لا اسکالا در میلان با موفقیت فوق العاده ای. آن سرسخت میهن پرستی هم زده روح ایتالیایی. در سال 1857 اپرا سیمون Boccanegra انجام شد در ونیز و در همان سال وردی تشکیل شده اپرا Un Ballo in Maschera. دومی اپرا انجام شد در رم در ماه فوریه سال 1859 با موفقیت-قیمت بلیط بودند هفت بار طبیعی است.

وردی وارد شده بود در اوج زندگی حرفه ای او در سن 46 او در نظر گرفته شد اروپا بزرگترین آهنگساز. خود را به موفقیت کامل او ازدواج اوایل سال 1859 زن با او زندگی کرده بود برای 17 سال گذشته Josephina Strepponi.

در سال های بعد, Verdi تشکیل شده بسیاری از دیگر اپرا. در سال 1862 او به پایان رسید کار خود را La Forza del Destino (قدرت سرنوشت) که روسیه در تئاتر از پتروگراد بود راه اندازی شده است. در ماه مارس سال 1867 اپرا Don Carlos انجام شد برای اولین بار در پاریس. در پایان سال 1871 خود اپرا Aïda انجام شد در قاهره. عملکرد به طول انجامید بیش از هشت ساعت -از ساعت 7:00 p. m. به 3.00 صبح

در سال 1874 او ابراز احساسات خود را در آینده کار های غمگین Messa دا مرثیه انجام شده در ماه مه سال 1874 در کلیسای سنت مارک در میلان. سال آینده غمگین دا مرثیه متوجه موفقیت عظیم است. پس از فتح تمام ایتالیا آن را همان در بقیه اروپا در حالی که در لندن باور نکردنی کر از 1200 صدای خواهد شرکت در عملکرد یک واقعیت است که نقل مکان کرد و منتقدان به نوشتن بررسی بیحوصلگی حرف زدن.

Verdi -در حال حاضر در سن 62-شروع به لذت بردن از لذت از زندگی است. او آشنا شد با یک جوان روشنفکر Arrigo Boito که مشترک لذت از فرهنگ با او او را در معرض جدید جريانهای فکری و مد. در سال 1876 وردی خود را انجام داده opera Aïda در پاریس و به زودی اپرا انجام شد پیروزمندانه در سراسر اروپا است. در سال 1881 او بازنویسی خود اپرا سیمون Boccanegra که انجام شد که در همان سال در شکل جدید خود را با موفقیت بزرگ است.

از سال 1879 او آغاز شده بود تنظیم موسیقی برای شکسپیر Otello که او در نهایت در سال 1886 به پایان رسید. برتر صورت گرفت در لا اسکالا در سال 1887. مشهور از سراسر اروپا وارد شده برای عملکرد و بلیط با قیمت های بی سابقه ای رسیده ارتفاعات. در پایان از عملکرد مخاطبان را فریاد شادی می تواند شنیده می شود بلوک دور. زمانی که وردی آمد از تئاتر غلبه با احساسات مردم unhitched اسب از حمل و نقل خود را و درو آن خود را به هتل خود را. بین 1888 و سال 1892 وردی تشکیل شده یکی دیگر از شاهکار اپرا Falstaff دوباره بر اساس شکسپیر است. Falstaff انجام شد در لا اسکالا در سال 1894.

در سال 1897 وردی محبوب همراه همسرش Josephina Strepponi درگذشت. از آن پس در سلامت خود فروپاشید و در سال 1900 او را محدود به یک صندلی چرخدار. در سال 1901 آهنگساز بزرگ -یکی از بزرگترین در جهان – رفتگان از این زندگی در سن 88.

نتيجه گيری

وردی زندگی نشان می دهد که گاهی اوقات غم و اندوه می تواند منجر به موفقیت عظیم است. به عنوان شما می توانید به یاد بیاورید زمانی که وردی 24 بود در سال 1837 دختر مورد علاقه خود را در ویرجینیا درگذشت و دو سال بعد, او فرزند دوم نیز درگذشت. بعدی سال 1840, همسر مورد علاقه خود را Margherita Barezzi درگذشت ، غم زده او فرار میلان برای خود ایجاد کرد. اما مترادف Merelli بازدید او وجود دارد و خواسته او را به نوشتن موسیقی برای اپرا نابوکو. وردی خودداری کرد اما بعد از آن او شروع به آهنگسازی هر چند او پر از غم و اندوه. نتیجه شد یک شاهکار است. زمانی که نابوکو انجام شد آن را یک موفقیت بی سابقه است. غم تا به حال منجر به پیروزی. از هم اکنون در وردی تبدیل به یکی از بزرگترین آهنگسازان جهان است.

[ad_2]