موفقیت و ازدواج: چه پادشاه هنری هشتم را در زندگی نشان می دهد

[ad_1]

پادشاه هنری هشتم انگلستان متولد شد و در لندن در 1491; پدر او شاه هنری هفتم و مادر او الیزابت نیویورک. در 1502 او وارث-آشکار و در سال 1503 -در سن 12 – او نامزد به شاهزاده خانم کاترین آراگون. شش سال ارشد خود را, او بیوه هنری برادر آرتور که مرده بود سال قبل است. پس از پدرش ‘ثانیه مرگ در سال 1509 او پادشاه انگلستان به عنوان Henry VIII در سن 18 سالگی و در همان زمان او ازدواج کاترین آراگون -پس از تقدیر پاپی به او اجازه ازدواج برادرش بیوه است.

در اولین هنری بسیار خوشحال بود با او ازدواج. در نامه ای به پادشاه اسپانیا – کاترین پدر او نوشت: “اگر من هنوز هم رایگان من تصمیم او را برای یک همسر قبل از همه دیگران است.” و کاترین او را دوست داشتم. “ما زمان صرف شده است و در ادامه جشنواره” او نوشت ، با این حال به زودی هنری شروع به نا امید با همسر خود; او تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است به عهده یک پسر به موفقیت او است. و در 1515 وضعیت بدتر شده; Katherine به هنگام تولد به یک پسر اما او جان سالم به در فقط چند روز. در 1516 هنری ناامیدی عمیق تر: ملکه با مته سوراخ کردن دختر, شاهزاده خانم, مریم -نه پسر. از حالا به بعد هنری و کاترین رشد از هم جدا.

در نوامبر 1518 ملکه فرزند دیگری بود اما دوباره یک دختر و او در عرض چند روز. از حالا به بعد وضعیت بدتر شده و حتی بیشتر. بین 1521 و 1525 او شد و بیشتر و بیشتر سرگرم مشکل از خود جانشینی. او شروع به درک که ملکه کاترین هرگز خرس او را به یک پسر. و او تا به حال شروع به دیدن عدم وجود خود را از فرزندان به عنوان “یک قضاوت او برای توهین به خدا” از آنجا که او تا به حال ازدواج برادرش بیوه است.

پس هنری هدف اصلی آن زمان بود به ازدواج با یک زن است که می تواند او را جانشین. او متوجه شد که زن در 1526. او آن بولین که تا به حال فقط به انگلستان بازگشت و پس از خدمت به عنوان یک افتخار در دادگاه فرانسه. آن بولین بود 25 سال در حالی که هنری بود 35. هنری بود که عاشقانه در عشق با او. در نامه ای به او نوشت: “قلب من باید اختصاص داده شده به شما به تنهایی. من خود را وفادار ترین و تضمین بنده.” اما به هنری ناامیدی بزرگ, Anne حاضر به درگیر شدن با او تا زمانی که او طلاق گرفته ، این بدان معنی است که او تا به حال به درخواست پاپ برای لغو ازدواج -چیزی که او متوجه پاپ خواهد بود بسیار تمایلی به انجام.

هنری به طور فزاینده اضطراب -یک وضعیت که بدتر زمانی که یک بیماری عرق کردن شکست در لندن در 1528. وحشت زده او فرار کرد به جدا برج از ترس این که “طاعون ممکن است نشانه ای از الهی نارضایتی.” در اکتبر 1528 پاپ ارسال یک کاردینال به لندن برای بحث در مورد ابطال هنری ازدواج. اما به زودی روشن شد که پاپ بود آماده نیست را که گام. در جولای 23, 1529 اصلی ارجاع پرونده به رم بدون رسیدن به یک تصمیم. هنری در نتیجه نمی تواند ازدواج با آن بولین. و پسر او امیدوار است او را تولید و به عنوان وارث او هرگز می رسند.

با این حال به زودی هنری در بر داشت یک راه حل برای ازدواج او مشکل است. در اکتبر 1529 او متهم فارسی کاردینال Wolsey از دخالت غیر قانونی در امور عمومی و ساده او را از پست خود. سال بعد او منصوب دیگری کاردینال به جای Wolsey: توماس کرامول. در اوایل 1531, کرامول و همه از روحانیون شناخته شده هنری به عنوان رئیس کلیسای انگلستان است. هنری در حال حاضر به دست آمده چنین قدرت است که او می تواند انجام آنچه او می خواست. و در ماه جولای 1531 او در زمان گام های قاطع به او دستور داد ملکه به حرکت به دیگر محله ها. آن بولین نصب شده بود در ملکه مسافرخانه -و از هم اکنون او به طور مداوم در حوزه هنری را در کنار بازیگری به عنوان یک ملکه.

در 1532 هنری را شکست با پاپ در حالی که در همان سال یک اکثریت دانشگاه ها اعلام شده به نفع خود و پیدا کردن که ازدواج او با ملکه کاترین بود و باطل و از درجه اعتبار ساقط است. بنابراین در ماه نوامبر 1532 هنری مخفیانه ازدواج آن. در مارس 1533 انگلیسی اسقف اعظم تلفظ پادشاه اتحادیه با ملکه کاترین “باطل” و اعلام کرد که هنری ازدواج با آن بولین بود “معتبر و قانونی است.” با توجه به هنری تمایل آن تاجگذاری که صورت گرفت در پایان این هفته از رقابت “هر یک از کسانی که از پیشینیان خود در شکوه و جلال.”

در سپتامبر 1533 آن به هنگام تولد به یک دختر -شاهزاده خانم الیزابت. هنری بود نا امید که او هنوز هم پسر ندارد. بنابراین او با دیگر خدمتکاران افتخار در دادگاه خود اعتقاد داشتند که یکی از آنها می تواند تولید این مرد وارث او برای مدت زمان طولانی. یکی از این زنان بود که جین سیمور, 27 سال-و به زودی او تصمیم گرفت با او ازدواج کند. در اوایل 1536 او گفت که او تا به حال شده است خواهر توسط جادوگری به ازدواج با آن بولین و به همین دلیل از نظر او ازدواج كرد.

در ماه مه 1536 او را متهم به آن از بچه های اعضای مختلف دولت شاه – از جمله خود او ، پس از محاکمه آن به مرگ محکوم شد و با وجود اعتراضات بی گناهی او اعدام شد -on May 19, 1536, در سن 35…. یک روز پس از آن اعدام هنری و جین سیمور بودند به طور رسمی نامزد و ده روز بعد با آنها ازدواج کرده بودند.

یکی از هنری دیگر احساسات بود و به دست آوردن اموال. او متعلق به خانه و ملک از هر English پادشاه. اموال خود شامل 70 خوابگاه و 85 شکار در پارک ها و جنگل ها -از جمله دو شرکت معروف پارک در لندن هاید پارک و رجنت پارک. بسیاری از خواص در آمد از طریق انحلال صومعه که او دستور داد در آن سال اعدام شد: 1536. او سپس در زمان در اختیار داشتن رهبانی اراضی که به نمایندگی از یک پنجم از انگلستان فرود آمد و ثروت است. در همان زمان صومعه گسترده درآمد بودند منحرف به هنری وزارت خزانه داری در نتیجه تامین مالی خرید دارایی جدید برای او. واگن لود شده با جواهرات حذف از صلیب, آثار و زیارتگاه حتی در راه خود را به خزانه سلطنتی.

در اکتبر 1537, اخبار وارد شده است. ملکه جین تولد برای مدتها در انتظار ، او پرنس ادوارد, بعد پادشاه انگلستان است. هنری نشئه بود -هر چند 12 روز بعد جین درگذشت پریشی تب. پس از جین مرگ هنری آماده بود به ازدواج با زن دیگری. او در آن از Cleves دختر دوک Cleves در دوسلدورف, آلمان. او فکر آن را عاقلانه برای تشکیل یک اتحاد با کشورهای آلمان. پس از مذاکرات به طول انجامید که تقریبا دو سال از آن Cleves وارد لندن در اواخر 1539 و در ژانویه 1540 هنری او ازدواج.

اما به زودی هنری تغییر ذهن است. “او هیچ چیز عادلانه است و بسیار بد بوی مورد,” هنری شکایت کرده است. پس از آن از Cleves هرگز زمانی درست نفسانی جماع آنجا هنری اجتناب consummating ازدواج به طوری که آن را می تواند لغو بعد. پس از شش ماه جولای 1540, ازدواج اعلام شد نامعتبر است و بر این اساس پادشاه عدم رضایت به آن.

در عین حال هنری را آغاز کرده بود داشتن منافع در سایر زنان است. یکی از این زنان بود که کاترین هوارد زاده دوک نورفولک. او 15 و هنری بود 49. در همان ماه است که ازدواج خود را به آن از Cleves اعلام شد نامعتبر هنری عروسی کاترین هوارد. اما او به زودی ناراضی با او بیش از حد. و سال آینده (1541) او به دنبال لذت در جای دیگر. در فوریه 1542 -یک سال و نیم پس از ازدواج او با کاترین – او را متهم به او خودداری اطلاعات در گذشته از شاه. کاترین بود به مرگ محکوم و اعدام شد -در سن 17.

این واقعیت که هنری تا به حال اعدام دو تن از همسران خود را (آن بولین و کاترین هوارد) بعد به او عنوان “bluebeard” -افسانه ای فرانسوی شوالیه با یک ریش آبی که به کشته شدن شش تن از هفت همسران. هفتمین همسر بعد از پیدا اسکلت خود را به یک اتاق قفل شده است از برج خود را.

در عرض یک هفته از کاترین اعدام هنری شد میزبانی ضیافت برای خود مشاوران و اشراف و برای تعدادی از بانوان است. و در مه 1543 او شروع به نشان دادن علاقه به زن: کاترین پار تحصیل زن 30. پنج ماه بعد او هنری ششم و آخر ،

نتيجه گيری

شاه هنری را در زندگی نشان می دهد که موفقیت ما حامل و موفقیت در ازدواج ما لزوما مطابقت. هنری بود که موفق ترین پادشاه و یکی از ثروتمندترین. او متعلق به خانه و ملک از هر English پادشاه. اموال خود شامل 70 خوابگاه و 85 شکار در پارک ها و جنگل ها -از جمله دو شرکت معروف پارک در لندن هاید پارک و رجنت پارک. اما در ازدواج او راضی نبود. به این دلیل از او طلاق گرفته و یا اعدام چهار نفر از شش همسران: کاترین آراگون آن بولین آن از Cleves و کاترین هوارد.

[ad_2]

Author: admindd3234

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *