مقایسه دو لوکس فوق العاده، راوفور و کولیوس

هشت آپلود
تویوتا راوفور با پشتوانه سابقه و اعتبار این شرکت ژاپنی و رنو کولیوس نتیجه همکاری نیسان و رنو هر دو در بازار شلوغ کراس اوورها حرف‌هایی جذاب برای گفتن دارند. اگر تنها به دلیل اعتبار تویوتا فکر می‌کنید که خودروی برتر را پیداکرده‌اید، شمارا دعوت می‌کنیم تا با دادن فرصتی به کولیوس فرانسوی ببینید که حاصل این همکاری به‌خوبی قدرت رقابت با راوفور را دارد.

مقایسه طراحی دو خودرو
ازنظر طراحی به نظر می‌رسد کولیوس با ایجاد تغییرات، شکست طراحی قبلی را جبران کرده است و با ظاهری لوکس‌تر و خرج ظرافت‌های بیشتر مانند اتصال چراغ جلو هواکش تزیینی با استفاده از خطوط کرومی روی گلگیر خودرویی اسپرت و زیبا را ارائه می‌دهد. در آن سمت خیابان راوفور نیز تنها با یک فیس لیفت ساده طراحی اسپرت را در عین سادگی به نمایش می‌گذارد. در این بخش تنها سلیقه شما است که مشخص می‌کند، کدام خودرو زیباتر است.
ظرافت فرانسوی‌ها به داخل کابین هم راه پیداکرده و زیبایی خاص به آن بخشیده است که باعث می‌شود فضای داخلی آن را نسبتا لوکس نیز خواند. کیفیت متریال مورداستفاده در کابین نیز موردپسند مشتریان قرارگرفته است. راوفور در طراحی داخلی نیز سادگی پیشه کرده است. در این بخش ازنظر زیبایی و جوان‌پسند بودن برتری با کولیوس است؛ اما طراحی ارگونومیک راوفور در کنار کیفیت بالای مونتاژش در درازمدت خریدارانش را به‌شدت راضی نگه می‌دارد.
کولیوس بافاصله محوری 2705 تولیدشده است و راوفور بافاصله محوری 2660 تولیدشده است. کولیوس بافاصله محوری بیشتر از فضای داخلی بهتر و بیشتری نیز برخوردار است. گنجایش فضای بار راوفور 506 لیتر است که در قیاس فضای بار 466 لیتری کولیوس برای اهالی سفر مزیت مهمی است.

مقایسه مشخصات فنی
هشت آپلود
راوفور جفت دیفرانسیل با قفل الکترونیکی محور محرکش و گیربکس اتوماتیک 6 دنده‌ای از حداکثر قدرت 177 اسب بخار و ماکزیمم گشتاور 233 نیوتون متر است. کولیوس با محور محرک دو دیفرانسیل 3 حالته و گیربکس CVT X-TRONIC دارای ماکزیمم توان 171 اسب بخار و حداکثر توان 233 نیوتون متر است. حجم موتور هر دو خودرو 4 سیلندر موردبحث ما 2.5 لیتر است. مصرف ترکیبی کولیوس 8.3 لیتر در هر 100 کیلومتر است و تویوتا به ازای هر 100 کیلومتر در حالت ترکیبی 8.1 لیتر سوخت مصرف می‌کند.
راوفور و کولیوس از شانسی یکپارچه برخوردار هستند و چرخ‌های جلو و عقب آن‌ها 18 اینچی است. حجم باک کولیوس 60 لیتر است که رقیب ژاپنی‌اش نیز دارای همین گنجایش است. هر دو خودرو دارای فرمان برقی مجهز به تنظیم 4 حالته هستند. علاوه بر این فرمان روکش چرم هردو خودرو نیز مجهز به دکمه‌های کنترلی است و به‌سرعت حساس است.

مقایسه امکانات رفاهی
در این قسمت به معرفی آپشن‌های جذاب تویوتا راوفور می‌پردازیم. راوفور نسل چهارم از آپشن های زیادی نسبت به رقبایش برخوردار نیست و با نگاهی به قیمت این خودرو از فقدان بعضی از آن‌ها تعجب خواهید کرد. سنسور جلو و عقب را تنها در صورت سفارش دریافت خواهید کرد ولی به سنسور باد تایر مجهز است. راوفور از دو حالت رانندگی اکو و اسپرت برخوردار است. سیستم‌های ترمز راوفور ژاپنی نیز به سیستم ضد قفل و توزیع نیرو به همراه ترمز کمکی خلاصه می‌شوند.
سیستم مالتی مدیا راوفور تنها از 6 اسپیکر برخوردار است که کولیوس با 13 اسپیکر و مجهز بودن به سیستم تشخیص صدا و سیستم پخش BOSE برتری را از آن خودکرده است. مانیتور کولیوس 8.7 اینچی است و راوفور دارای صفحه نمایشگر 7 اینچی است. نویگیشن و دوربین عقب نیز از برتری‌های کولیوس هستند که امکان سفارش آن‌ها برای راوفور نیز موجود است. سیستم مالتی مدیا هردو خودرو از AUX، USB و بلوتوث پشتیبانی می‌کند و نمایش خطوط کمکی پارک با حرکت فرمان نیز از دیگر آپشن های مشترک هر دو خودرو است. صفحه کیلومتر دیجیتالی کولیوس در برابر صفحه عقربه‌ای راوفور نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که آن را به خودرویی مدرن‌تر و جوان‌پسند تر تبدیل کرده است. ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای سیستم تهویه اتومات، ایزوفیکس، صندوق پران هوشمند و تنظیم صندلی برقی و تنظیم گودی کمر نیز از دیگر برتری‌های کولیوس است.

مقایسه ایمنی دو خودرو
هردو خودرو ایمنی خوبی دارند و 5 ستاره EURONCAP نیز نتیجه آن است. کولیوس از 6 ایربگ برخوردار است و راوفور دارای 2 ایربگ است. کولیوس فرانسوی مجهز به کروز کنترل، سیستم کمکی کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل پایداری و اتو پارک به بازار عرضه می‌شود و تنها از یک حالت رانندگی اکو برخوردار است. یکی از برتری‌های کولیوس آپشن هشداردهنده نقطه کور است و کولیوس همچنین با سنسور جلو، عقب، باران و فشار باد تایر تجهیز شده است. کولیوس علاوه بر سیستم‌های ترمزی که در راوفور استفاده‌شده مجهز به ترمز پارک برقی نیز هست.

جمع‌بندی
راوفور در بخش فنی و تجربه رانندگی به همراه کیفیت و دوام بالایی که از تویوتا انتظارش راداریم بازار دست‌دوم بهتری را به دنبال خود دارد. کولیوس با ظاهری زیباتر و جوان‌پسند تر به همراه آپشن های زیادش جایگاهی خوبی در بازار پیداکرده است. درنهایت نیاز و سلیقه شما است که مشخص می‌کند، کدام خودرو را انتخاب کنید.