مراحل و روش های تهیه انواع اسانس – صنایع شیمیایی تهران

2-استفاده از اسانس میوه و دیگر انواع اسانس ها، باعث تقویت ایمنی بدن در مقابل ویروس ها و باکتری ها می شود و بنابراین توان مبارزه با بسیاری از عفونت ها را به بدن می دهد. این خواص موجود در اسانس ها به تقویت سیستم بدن و مبارزه با عفونت ها کمک می کند. اسانس ها دارای یک سری خواص ضد التهابی و ضد ویروسی هستند. اما با رنسارا (Ravensara aromatica) که دارای مجموعه ای متفاوت از خواص است، آن را اشتباه نگیرید. در مقاله “خواص عطرهای طبیعی” با خواص عطرهای ارگانیک بیشتر آشنا شوید. بعضی از اسانس ها دارای خواص ضد باکتری و خواص ضد عفونی کننده نیز هستند.

نام اسانس یا عطر را حتماً در تولید انواع اسپری خوشبو کننده یا ادکلن هم شنیدهاید؛ این در حقیقت همان چیزی است که از ترکیبات شیمیایی یا گیاهی به طور مستقیم استخراج می شود و بوی خوشی را در شوینده ها به وجود می آورد. ردپای اسانس مواد شوینده را در شوینده های لکه بر لباس یا حتی نرم کننده های پارچه هم می توانید جستجو کنید. روغن اسطوخودوس به علت ایجاد احساس آرامش یک کمک کننده موثر در به خواب رفتن است. 9- خواب آرام و راحت از مزایای استفاده مکرر از اسانس ها است.

استفاده از این اسانس ها برای افرادی که به سختی به خواب می روند، خرید اسانس تافی بسیار مفید است. تقطیر از مهم ترین روش هایی است که برای جداسازی مواد با فاز های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از آب این کار را انجام می دهد. صنعت داروسازی، استفاده از اسانس ها در تولید مواد دارویی به سال های گذشته بر می گردد که با استفاده از روش های کاملا ابتدایی اسانس آن را استخراج و در درمان بیماری ها استفاده می کردند. اسانس ها را می توان به صورت متابولیک و از روش های مختلفی توسط گیاهان به دست آورد.

اسانس های مانند پونه کوهی، اکالیپتوس، کندر و نعنا فلفلی از این دست اسانس ها هستند. بنابراین در درمان بیماریهای التهابی نظیر آسم برونشیال، کولیت و رینیت آلرژیک بسیار موثر است.از انساج نعنا نوعی کافور قابل تبلور نیز به دست میآورند که مانند کافور معمولی به کار میرود. در صنعت شیمیایی و صنایع غذایی خرید اسانس به کار رفته برای تهیه و تولید محصولات متفاوت است که در ادامه به بررسی این تفاوت­ها می­پردازیم. تعداد بسیاری از محصولات خوراکی که دارای بو و طعم دل نشینی هستند، در ترکیبات خود از اسانس های مختلف استفاده می کنند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد خرید اسانس تنباکو لطفا به بازدید از وب سایت ما.