قیمت میلگرد در چهارمحال و بختیاری

قیمت میلگرد به انواع آن بستگی دارد. بر اساس وزن هر شاخه خرید و فروش می شود. میلگرد چیست و چرا استفاده می شود؟ Handyman’s World در برنامه Associates Program Amazon Services LLC شرکت دارد، یک برنامه تبلیغاتی وابسته که به منظور فراهم کردن وسیله ای برای سایت ها جهت کسب هزینه تبلیغات از طریق تبلیغات و پیوند دادن به amazon.com، طراحی شده است. برای خرید میلگرد کارخانه ها یمختلف با ما تماس بگیرید. اگر قصد دارید با بتن یا سنگ تراشی، به ویژه سکوهای بزرگ، دیوارها، کفها و سقف ها کار کنید، کلمه ای که ممکن است با آن روبرو شوید میلگرد است. مطمئناً شاید بدانید که میلگرد اغلب در بتن و سازه های ساخته شده از سنگ یافت می شود.

با این حال دقیقاً چیست؟ چگونه ساخته می شود و چرا استفاده می شود؟

ما در اینجا و هم اکنون به همه این سالات پاسخ خواهیم داد.

میلگرد چیست؟

کلمه میلگرد در واقع ترکیبی از دو کلمه است و مخفف کلمه تقویت کننده است. میلگرد به فولاد تقویت کننده یا تقویت کننده نیز معروف است. این شامل یک میله فولادی مخصوص یا یک مش ساخته شده از بسیاری از سیم های کوچک فولادی است. میلگرد به عنوان دستگاه کشش و مکانیزم تقویت کننده در بتن و سنگ تراشی استفاده می شود، هدف این است که بتن را تحت تنش تقویت و تثبیت کند. به زبان ساده، میلگرد نواری استیل است که با هدف تقویت آن و کمک به مقاومت در برابر فشار و کشش زیاد در داخل سنگ یا بتن قرار می گیرد. قیمت میلگرد به نرخ کف بازار به راحتی پیدا می شود. اگر شما سفارش خود را به ما بسپارید.

چیزی که باید از آن آگاهی داشت این است که چند نوع مختلف وجود دارد و هر یک برای یک هدف خاص استفاده می شود. در اینجا لیستی از رایج ترین انواع میلگرد مورد استفاده در ساخت و ساز وجود دارد:

میلگرد فولاد کربنی: این نوع میلگرد بسیار مقرون به صرفه است، محکم است و معمولاً در ریختن بتن استفاده می شود.GFRP: این میلگرد جایگزینی برای فولاد کربنی سنتی است. از فایبرگلاس ساخته شده و مقاومت کششی زیادی دارد. میلگرد گالوانیزه: میلگرد گالوانیزه با استفاده از فرآیندهای مختلف با روی پوشش داده می شود و در برابر خوردگی بسیار مقاوم است.

فولاد ضد زنگ: میلگرد از جنس استنلس استیل برای مصارفی استفاده می شود که محل خوردگی باشد اما از روی به دلیل تمایل به گالوانیزه شدن نمی توان استفاده کرد. بسیار گران است و بندرت استفاده می شود.

میلگرد اپوکسی: میلگرد با روکش اپوکسی بسیار مدرن و اقتصادی است. این در برابر خوردگی بسیار مقاوم است، اما به دلیل آسیب رساندن به پوشش، عالی نیست.

علاوه بر این، میلگرد در اندازه های مختلفی ارائه می شود.

میلگرد چگونه ساخته می شود؟

نکته قابل توجه این است که میلگرد در گذشته از فولاد جدید ساخته می شد. با این حال، در طول دهه 1960 میلادی، میلگردها از فلزات قراضه ساخته می شدند. در این زمان، میلگرد حاوی 97٪ مواد بازیافتی است که آن را کاملاً دوستدار محیط زیست می کند. قیمت میلگرد آجدار میانه در بازار به عواملی مثل نرخ دلار وابسته است.

بیشتر میلگردها، نوع ساخته شده از فولاد، با ذوب شدن فولاد قراضه در کوره قوس ساخته می شود. سپس فولاد ذوب شده به داخل سطل ها ریخته می شود و سپس آنها را به صورت گرم در میله می غلتند. بعد از اینکه میله رول شد، سپس با استفاده از ماشین آلات مخصوص به طول دلخواه برش داده می شود و سپس برای خنک سازی هوا در بستر هوا قرار می گیرد.

میلگرد کویل دار نیز وجود دارد که دقیقاً مانند میلگرد معمولی است، اما به جای اینکه یک میله مستقیم باشد، از شکل پیچ خورده برخوردار است. این نوع میلگردها پس از خنک شدن با هوا، به داخل یک وان رفرمینگ فرستاده می شوند، سپس در آن کوک می شوند و به شکل کویل در می آیند و سپس به شکل ها و طول های مناسب برش می خورند برای خرید میلگرد آجدار شاهرود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چرا از میلگرد در ساخت و ساز استفاده می شود؟

اکنون که دانستید میلگرد چیست، انواع مختلفی دارد و چگونه ساخته می شود، ممکن است از خود بپرسید که در واقع برای چه چیزی استفاده می شود و چرا از آن استفاده می شود. نکته اینجاست که میلگرد باعث استحکام بتن می شود.

استعلام قیمت میلگرد به صورت فوری و لحظه ای از طریق کارشناسان فروش تلفنی در کمتر از یک ساعت. برای اولین بار، با گذشت زمان، بتن ترک می خورد و هنگامی که بتن ترک می خورد، بسیار ضعیف می شود. بتن ترک خورده یکپارچگی سازه خود را از دست می دهد. رطوبت و هوا می توانند به آن ترک ها وارد شوند، بنابراین تخریب بتن را تسریع می کنند. اگرچه این کاربرد اصلی میلگرد نیست، اما قطعاً به جلوگیری از تشکیل این ترک ها تا حدی کمک می کند. هدف اصلی میلگرد از این نظر کنترل محل ایجاد ترک است، بنابراین پیش بینی این نقاط آسان تر می شود.

علاوه بر این، وقتی نوبت به مقاومت و انعطاف پذیری می رسد، میلگرد فولادی بسیار مقاوم تر است و توانایی تحمل مقادیر زیادی از فشار، وزن و کشش را نسبت به بتن دارد. با افزودن میلگرد به بتن و با فاصله گرفتن از آن به روشی خاص، می تواند به بتن اجازه دهد وزن بسیار بیشتری را تحمل کند، فشار بیشتری را تحمل کند و تنش بسیار بیشتری را از آنچه در غیر این صورت ممکن است تحمل کند. برای خرید میلگرد در کمتر از چند ساعت با کمترین قیمت بازار با ما همراه باشید.

بتن در برخورد با مقاومت کششی کاملاً وحشتناک است و فقط کمی حرکت، مثلاً در اثر زلزله، می تواند آن را نابود کند. با این حال میلگرد به ایجاد ثبات در بتن کمک می کند تا بتواند با فشار بیشتر و فشار کششی مقابله کند و همچنین به مرور زمان باعث کاهش سرعت تخریب بتن می شود.

استفاده از میلگرد برای تقویت بتن

چه موارد دیگری را می توان با میلگرد انجام داد؟

میلگرد البته در درجه اول برای تقویت بتن استفاده می شود، چه برای اسلب های بزرگ، پیاده روها، پی ها، دیوارها، سقف ها، سقف ها و غیره. با این حال، چه شما از پروژه های ساختمانی که خراب شده اند میلگرد قدیمی داشته باشید و چه در اطراف آن میلگرد قراضه گذاشته باشید، می تواند از آن برای موارد دیگر استفاده شود. لیست قیمت روزانه انواع میلگرد در سایز های مختلف به راحتی قابل مشاهده است.

به طور کلی، بسیاری از هنرمندان از میلگرد قدیمی برای ساخت تاسیسات هنری فلزی استفاده می کنند. شما همچنین می توانید از میلگردهای قدیمی برای ساختن نرده ها، ساخت قاب هایی برای سوله های کوچک، برای کارشناسی ارشد استفاده کنید؛ بنابراین اگر فضای ذخیره سازی قرقره های مواد را دارید، کاملاً مقرون به صرفه باشید.

مش الیافی به هیچ وجه گزینه ارزان نیست. این نتیجه ای از انواع فیبرهای مختلف است که در کاربرد آن استفاده شده است. این نیز یکی از دلایلی است که فقط در مشاغل کاشت بتن نسبتاً کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

از کدام یک از سه مورد باید استفاده کنید؟

همه مواردی که در نظر گرفته شده، میلگرد هنوز مناسب ترین گزینه برای اکثر پروژه های بتنی در مقیاس صنعتی است؛ بنابراین، اگر در حال ساخت کف، دیوار یا هر سازه تحمل بار هستید، میلگرد یک گزینه تقویت کننده است در همین حال، DIYers با توجه به سهولت کاربرد کلی، مش سیم را گزینه سودمندتری می داند.

تمام آنچه گفته شد، اگر قصد ساخت پاسیو، بزرگراه یا کف گاراژ خود را دارید، باید به مش الیاف نیز جلوه سختی ببخشید. در این مقیاس ها، قیمت این گزینه می تواند به خوبی مدیریت شود در حالی که همچنان به شما امکان می دهد به سطح مقاومت کششی آن دسترسی داشته باشید. برای خرید میلگرد به صورت آنلاین با ما همراه باشید و سایت و شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

خلاصه

همانطور که اکنون می بینید، هنگام تقویت صفحات بتونی جدید، تعدادی گزینه ارزشمند پیش رو دارید. هر یک از آنها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند، چه در تنظیمات حرفه ای و چه در تنظیمات. وقتی زمان می رسد که تیم شما برای پروژه ساخت بتن بعدی خود از میلگرد، مش سیم یا الیاف مش استفاده می کند، حتماً این موارد را به خاطر بسپارید.