فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی

چرا از خون می ترسیم؟

به اشتراک بگذارید

تیم MOONCUP

دوباره آن زمان از سال است ، جایی که خون و خونریزی صفحه نمایش ما را اشباع می کند ، لباس های ما را می پوشاند و افکار ما را آزار می دهد. اما در حالی که برخی صبر نمی کنند تا جشن بگیرند ، دیگران واقعاً ترجیح می دهند نه …

 

فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی چطور بعضی از ما از فیلم های ترسناک هیجان زده می شویم ، اما دیگران از دیدن خون دوره خود احساس ضعف می کنند؟ آیا ترشح خون ما بیولوژیکی است یا آموخته شده؟ و چگونه همه اینها بر رابطه ما با خون قاعدگی تأثیر می گذارد؟

 

برای ما غیر معمول نیست که با دیدن خون دچار لرزش بشویم ، اما برای برخی از افراد ، فکر کردن به تنهایی باعث احساس حالت تهوع ، یا حتی غش می شود.

 

این می تواند ناشی از فوبیای خون باشد که به آن هم فوبیا نیز می گویند. این یک هراس نسبتاً رایج است و اغلب به دیگران مرتبط است ، مانند ترس از سوزن یا پزشکان.

 

از آنجا که خونریزی معمولاً با مشکلی در بدن همراه است ، برای برخی ، دیدن خون خود می تواند برای ایجاد اضطراب در سلامتی کافی باشد. فوبیای خون همچنین می تواند گاهی اوقات با ترس از مرگ یا میکروب مرتبط باشد.

 

مانند بسیاری از هراسهای دیگر ، هموفوبیا می تواند علائم جسمی و عاطفی مانند مشکل تنفس ایجاد کند. گرگرفتگی گرم یا سرد ؛ اضطراب یا وحشت یا احساس از دست دادن کنترل به نام چند مورد.

 

چرا فکر یا دیدن خون باعث می شود احساس پستی و ضعف داشته باشید؟

برخلاف اکثر هراس ها ، هموبیستی ، مانند سوزن هراسی ، همچنین می تواند باعث “واکنش وازوواگال” شود ، به این معنی که باعث کاهش ناگهانی و قابل توجه ضربان قلب و فشار خون شما می شود.

 

اما علیرغم اینکه غش غالباً چشمگیر یا فاجعه بار است ، در واقع یک واکنش طبیعی محافظت از خود است. اگر ضربان قلب و فشار خون شما ناگهان بطور قابل توجهی کاهش یابد ، در این صورت قسمتی از بدن که بدن شما به اندازه کافی خون غنی از اکسیژن متوقف می کند ، مغز شما است و باعث احساس سبکی سر یا حتی غش می شود.

 

برخی معتقدند این کاهش ضربان قلب و فشار خون منجر به از بین رفتن خون در هنگام مشاهده خون ممکن است یک بازتاب ترس تکاملی باشد. تصور می شود این یک مکانیسم زنده ماندن است که باعث می شود شما در حضور شکارچی “مرده بازی کنید” یا اگر شخصی در نزدیکی شما زخمی شده باشد.

 

بنابراین ، اگر از دیدن خون غش می کنید ، این فقط طبیعت است که کارهای خود را انجام می دهد و بسیار خوب لعنت می کند!

 

چگونه ترس از خون را کنترل کنیم؟

اگر از هموفوبیا رنج می برید ، کمترین میزان ترس از خون می تواند ناتوان کننده باشد. ممکن است خود را در مورد اجتناب از فعالیتهایی که خطر آسیب دیدگی دارند ، کنار گذاشتن قرارهای پزشکی یا حتی امتناع از جراحی ، خودداری کنید.

 

درمان هایی مانند درمان رفتاری شناختی می تواند به ایجاد مکانیزم های مقابله ای برای غلبه بر ترس شما از خون کمک کند. سایر اشکال درمانی و حتی برخی از درمان های جایگزین نیز ممکن است کمک کنند.

 

چرا ما عاشق فیلم های ترسناک گوری هستیم؟

تجربه حسی شدید ناشی از ترس از خون ، به نقل از روانشناس فرانک فارلی

اما اگر خون می تواند چنین هیاهوی بیولوژیکی ناخوشایندی ایجاد کند ، پس چرا در زمین برخی از ما از دیدن خون و خونریزی در صفحه چنین لگدی می خوریم؟

 

واقعیت این است که همه ما ترس را تجربه می کنیم – زیست شناسی ما حکم می کند که همه ما واکنش فیزیولوژیکی به شرایط طبیعی وحشتناک خواهیم داشت. با این حال ، در حالی که برخی از این احساس متنفر هستند ، تحقیقات ثابت کرده است که دیگران از هیجان رونق می گیرند و از احساس پیروزی و پیروزی ناشی از نشستن در کل فیلم و “غلبه بر” ترس لذت می برند.

 

همه ما آن دوستی را داریم که با نزدیک شدن به صحنه ای دلخراش ، زیر پتو پنهان می شود و دیگری که نمی تواند از آن سیر شود.

 

باز هم ، زیست شناسی ممکن است نقشی داشته باشد. تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه بن نشان می دهد که ترس و اضطراب ممکن است تا حدودی علت ژنتیکی داشته باشد. حساسیت ما به صحنه های ناخوشایند یا ناخوشایند ممکن است تحت تأثیر تغییرات ژن ‘COMT’ ما باشد – ژنی که سیگنال های دوپامین ما را کنترل می کند.

 

ترس واقعی و تهدید کننده زندگی موضوعی متفاوت است. استاد روانشناسی ، استیو جوردنز ، از دانشگاه تورنتو توضیح می دهد که این یک نوع ترس کنترل شده است که برخی از آن لذت می برند – نوعی که می توانید از راحتی مبل خود لذت ببرید ، جایی که تمام واکنشهای طبیعی ترس را دارید ، اما جایی که بدانید که شما در واقع ایمن هستید.

 

چرا خونریزی قاعدگی با کلاله فرهنگی همراه است؟

در حقیقت ، فرهنگ عامه اغلب ترس طبیعی ما از خون را طعمه می زند. این معمولاً شامل خون قاعدگی نیست ، اما موارد استثنایی نیز وجود دارد – چه کسی می تواند صحنه های کلاسیک ترسناک کری را فراموش کند ، جایی که دختر نوجوان خجالتی و پناه داده شده ، کری اولین دوره قاعدگی خود را زیر دوش بدنسازی می گذراند و در نهایت هم در مدرسه و هم در خانه مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. ؟

کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

کاپ قاعدگی چیست—ok uni 

 

فنجان قاعدگی–ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی—ok uni 

 

كاپ قاعدگي—–ok uni 

 

کاپ قاعدگی برای دوشیزگان—ok uni

 

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

خرید کاپ قاعدگی—ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها—-

 

طرز استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ پریودی

 

فنجان قاعدگی چیست

 

کاپ پریودی چیست

 

کاپ قاعدگی چیه

 

بهترین مارک کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده کاپ قاعدگی

 

روش استفاده از کاپ قاعدگی

 

لونت کاپ چیست

 

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی

 

استفاده از کاپ قاعدگی

 

قیمت فنجان قاعدگی

 

نحوه استفاده کاپ قاعدگی

 

سایز کاپ قاعدگی

 

كاپ قاعدگي چيست

 

عوارض کاپ قاعدگی

 

کاپ بهداشتی

 

کاپ پریود

 

طریقه استفاده کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی نحوه استفاده

 

کاپ قاعدگی را از کجا بخریم

 

کاپ های قاعدگی

 

کاپهای قاعدگی

 

روش استفاده کاپ قاعدگی

 

معایب کاپ قاعدگی

 

آموزش استفاده از کاپ قاعدگی

 

مراکز فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی خرید

 

فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم

 

کاپ قاعده گی

 

طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی

 

انتخاب سایز کاپ قاعدگی

 

چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی

 

انواع کاپ قاعدگی

 

فنجان پریود

 

خريد كاپ قاعدگي

 

طرز استفاده از فنجان قاعدگی

 

كاپ قاعدگي خريد

 

کاپ قاعدگی یا تامپون

 

قيمت كاپ قاعدگي

 

خرید فنجان قاعدگی

 

مضرات استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی برای دختران

 

معایب استفاده از کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده از كاپ قاعدگي

 

خرید اینترنتی فنجان قاعدگی

 

فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی