فریزر در مقابل یخچال

وقتی صحبت از خرید یخچال می شود ، باید پویایی های زیادی را در نظر بگیرید. به وضوح اندازه و قیمت اولین چیزی است که باید در نظر گرفته شود ، و سپس یک مورد بسیار مهم – تنظیمات یخچال و فریزر – مطرح می شود. درست است ، ما در مورد قرار دادن فریزر صحبت می کنیم. شاید تصمیم گیری در مورد نوع پایان فوق العاده ای که انتخاب می کنید ، هیجان انگیزترین جنبه نباشد ، اما نکته مهمی است که بر استفاده روزانه شما تأثیر می گذارد. در زیر ما تفاوت بین بهترین مدل یخچال ساید بای ساید اسنوا و فریزرهای پایین را مقایسه می کنیم تا به شما در تصمیم گیری بهتر در مورد بهترین یخچال برای خانه خود کمک کنیم.

 

فریزر یا یخچال اضافی می تواند به دلایل متعددی مفید باشد ، از ذخیره کردن تکه های بزرگ گوشت تا لذت بردن در تعطیلات سالانه یا گردهمایی های خانوادگی گرفته تا سرد نگه داشتن مواد غذایی و نوشیدنی ها تا زمان استفاده. دستگاه ذخیره سازی غذای سرد می تواند قدرت خرید شما را به دلایل غیر منتظره و دلایل دیگر افزایش دهد.

 

اما همیشه روشن نیست که آیا یک فریزر بهترین است یا آیا یخچالی با قابلیت های فریزر کوچکتر برای وضعیت شما بهتر کار می کند. دانستن تفاوت بین فریزر و یخچال می تواند به شما در انتخاب محدودتر کمک کند.

 

فریزر در مقابل یخچال

تفاوت اصلی بین فریزر و یخچال در درجه حرارت است. دمای فریزر و یخچال بسیار متفاوت است. یخچال و فریزر بین 35 تا 40 درجه فارنهایت تنظیم شده است. به گفته سازمان غذا و دارو ، فریزر باید در دمای 0 درجه فارنهایت باشد تا غذا در دمای ایمن نگهداری شود تا بعدا ذخیره و خورده شود.

 

تنظیمات فریزر و یخچال به شما امکان می دهد دما و سایر کنترل های دستگاه را تنظیم کنید. اگر یخچال یا یخچال در بیرون ، در یک گاراژ یا یک ایوان نصب شده باشد ، ممکن است نیاز به تنظیم دما باشد تا دستگاه در دمای مناسب برای مواد غذایی مناسب باشد.

 

یخچال چگونه کار می کند

وقتی صحبت از نگه داشتن غذا در دمای مناسب می شود ، هیچ تفاوتی بین فریزر و یخچال وجود ندارد. کمپرسور دستگاه مبرد را در سراسر سیستم دستگاه پخش می کند. به گفته آقای Appliance ، کندانسور در قسمت بیرونی یخچال در پشت به آزادسازی گرمای ایجاد شده در یخچال کمک می کند. ترموستات داخل یخچال دما را تنظیم می کند و در صورت نیاز چرخه خنک کننده را درگیر می کند.

 

هنگامی که کمپرسور کار می کند ، مبرد سرد را به داخل می کشد و آن را به صورت گاز متراکم می کند. این به کندانسور رانده می شود ، که با خنک شدن آن را به حالت مایع برمی گرداند. سپس به تبخیر کننده راه می یابد. تبخیر کننده در یخچال به منظور تبخیر مبرد مایع است که گرما را از طریق دیواره های دستگاه جذب می کند. هنگامی که فضای داخلی یخچال و فریزر متصل به درستی سرد نمی شوند ، ممکن است اواپراتور مقصر باشد.

 

اواپراتور و فن مهم آن در پشت پنل پشتی قرار گرفته اند. اگر صدای چرخشی نمی شنوید یا یخچال به طرز وحشتناکی بی صدا است ، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض فن اواپراتور داشته باشید.

 

اشتباهات رایج در نگهداری مواد غذایی

یک خانواده شلوغ ممکن است به غذای زیادی احتیاج داشته باشد ، که باعث می شود یخچال و فریزر با فسادپذیری بیش از حد بارگیری کنند. هر دو دستگاه زمانی کار می کنند که بیش از حد پر نشده باشند ، اما تقریباً دو سوم آن پر است. اقلام داخل محفظه فریزر و یخچال به نگهداری دستگاه در دمای ایده آل کمک می کند. هر مورد به عنوان نوعی باتری حرارتی عمل می کند.

 

سبزیجات ریشه ای ، مانند هویج ، تربچه ، گوجه فرنگی و فلفل ، هنگام نگهداری در یخچال می توانند سریعتر خراب شوند یا طعم خود را از دست بدهند. اقلام ذخیره شده در کیسه های فریزر زیپ دار باید زودتر استفاده شود. اگر قصد دارید غذا را بیش از یک ماه فریز کنید ، آن را در فویل بپیچید. نکته اصلی عایق بندی غذا از هوا و یخبندان است.