شمار قربانیان کرونا در آمریکا به ۲۳۶۴۰ نفر رسید

[ad_1]

گروه بین‌الملل-رجانیوز: شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۲۳ هزار نفر گذشت و به ۲۳ هزار و ۶۴۰ نفر رسید، حال آنکه مقامات رسمی این کشور مدعی هستند این هفته با عبور از نقطه اوج بیماری، از شدت بحران کاسته خواهد شد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، آمار قربانیانِ روز یکشنبه یک هزار و ۵۱۳ نفر گزارش شد که کمترین رقم طی یک هفته گذشته بوده است.

 

از زمان آغاز بحران در آمریکا، بیشترین قربانیان نیز که تعدادشان به بیش از ۱۰ هزار نفر می‌رسد مربوط به ایالت نیویورک و پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا یعنی نیویورک سیتی است.

 

این در حالی است که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، اولین روز از ماه می میلادی (۱۲ اردیبهشت) را به عنوان تاریخ احتمالی کاهش محدودیت‌های طرح فاصله‌گذاری اعلام کرده است.

 

ترامپ پیشتر با انتشار توئیتی در حساب کاربری خود، به فرمانداران ایالتی هشدار داده بود که مدیریت زمان از سرگیری مجدد بخش‌های اقتصادی این کشور با او است و نه فرمانداران ایالتی.

 

پیش از این شماری از فرمانداران ایالات مختلف آمریکا با اعلام نگرانی از لغو زودهنگام برخی محدودیت‌ها برای کسب و کارهای اقتصادی، خواستار توجه دولت به احتمال ورود موج دوم بحران شیوع کرونا شده بودند.

[ad_2]

Source link