شش جهانی شایستگی های مورد نیاز برای موفقیت در هر شغل یا حرفه ای

[ad_1]

ما به عنوان خوانده شده در روزنامه عناوین که اقتصاد ممکن است به طور دائم از دست داد 20 میلیون شغل است که 70 میلیون “کودک-افراد متعلق به نسل” آماده به بازنشسته که 50 درصد از نیروی کار خواهد شد و مردم از رنگ 2028 که کارگران جوان در حال تغییر مشاغل پنج تا هفت بار است که امریکا در حال از دست دادن آن نیم قرن از اقتصاد جهانی تسلط و مهارت های جهانی فاصله دارد بدتر می شود. محل کار ایالات متحده در حال تجربه رادیکال ایجاد تغییرات اساسی. این تغییرات نیاز به مهارت های جدید-مجموعه برای آینده شغلی موفقیت و شروع به بسته شدن غیر رقابتی شکاف مهارت.

با وجود این کار تحریک قانون در سال گذشته آهسته و لرزان بهبود اقتصادی شده است بیکاری. برخی از اقتصاددانان ادعا می کنند که عدم قطعیت های جدید پزشکی و مالی قانون باعث شده شرکت ها برای خودداری حدود 1.9 تریلیون دلار سرمایه است که آنها در غیر این صورت صرف کرده اند. دیگران نقطه به مشاغل در حال حرکت به پایین نرخ دستمزد کشور است. هر دو عوامل همکاران. اما من معتقدم که ما در حال شروع به دیدن اولین تاثیر منفی آمریکا را جهانی شکاف مهارت.

گسترش جهانی آمریکا شکاف مهارت

بسیاری از شرکت های آمریکایی برای پیدا کردن خود را بیمار مجهز به رشد به دلیل کمبود کارگران ماهر با توجه به گزارش سال 2005 توسط انجمن ملی تولید (نم) رشد شکاف مهارت. و شکاف مهارت است نه فقط یک شرکت تولیدی بزرگ مشکل است. یک سال 2002 ما در اتاق بازرگانی گزارش نگه داشتن رقابتی نشان می دهد که 73 درصد از بررسی شرکت های کوچک با کمتر از 50 نفر در حال تجربه “شدید” و یا “بسیار شدید” مشکلات در استخدام کارگران واجد شرایط و که 40 درصد از متقاضیان کار کرده بود “ضعیف و یا عدم اشتغال مهارت است.” انجمن آمریکایی آموزش و توسعه (ASTD) در سال 2007 مورد بررسی 300 شرکت و متوجه شد که ما با کمبود 14 میلیون و کارگران ماهر در سال 2020 و 66 درصد از شرکت های مورد بررسی نشان داد که آنها در حال حاضر دچار یک شکاف مهارت با کارکنان جدید. در این کنفرانس هیئت مدیره (CB) انجمن مدیریت منابع انسانی (SHRM) رییس جمهور در امور شورای رقابت (COC) و مرکز ملی اشتغال و اقتصاد (NCEE), در میان دیگران, مستند گسترش مهارت های جهانی فاصله بیش از 25 سال گذشته.

در آینده نزدیک و مهارت تعریف شده به عنوان تفکر انتقادی و خلاق و حل مسئله ارتباط و همکاری (چهار Cs) تبدیل خواهد شد و حتی بیشتر مهم است به سازمان بر اساس یک نظرسنجی جدید انجام شده توسط انجمن مدیریت آمریکا (AMA) منتشر شده در آوریل 2010. آما توصیه می کند که آموزش و پرورش عمومی ادغام چهار Cs با سه سنتی تومان در مدرسه درسی به عنوان اعضای خود اذعان جهانی شکاف مهارت.

به منظور شروع به از بین بردن این مهارت شکاف و دوباره ابزار امریکا نیروی کار شش جهانی مادام العمر قابل انتقال شایستگی (LTCs) شده اند از نظر علمی توسعه یافته است. زیر LTCs مورد نیاز برای بسیاری از مشاغل و بیشترین سطح از مسئولیت. انتقال مجموعه های مهارت یا شایستگی را تبدیل به ارز جدید برای موفقیت شغلی, آینده, کاریابی و بسته شدن در امریکا جهانی مهارت کمبود.

شش مادام العمر قابل انتقال شایستگی (LTCs)

امروز برای موفقیت باید:

1. برآوردن در حال تغییر مشتری یا مشتری نیاز دارد. مشتری شما ممکن است یا خارجی و یا داخلی و خروجی خود را به صورت یک محصول یا خدمات است. بسیاری از مواقع رضایت مشتری نیاز به یک فرایند نوآوری از طریق تیم محور همکاری.

2. تبدیل شدن به یک خلاق و موثر و کارآمد حل مشکل استفاده از مهارت های تفکر انتقادی برای دیدار با نیاز مشتری در یک زمان پاسخ فراهم می کند که یک مزیت رقابتی پایدار از طریق اضافه تطبیقی ارزش و خدمات.

3. به منظور انجام موثر در به طور فزاینده ای در جامعه چند فرهنگی مهم است که همچنین دارای یک چشم انداز جهانی با درک فرهنگی و حساسیت.

4. همچنین باید با انگیزه و مداوم برای دلایل درست; تحقق است که شما می توانید افزایش انگیزه خود را قابل ملاحظه ای را به صورت پیش بینی نشده چالش های آینده. ریشه همه انگیزه موثر است یک مقدار سالم از اعتماد به نفس است.

5. مدیریت و مسئولیت خود را در یک حرفه ای از جمله های متعدد و متنوع تکالیف شغلی با دیدگاه بین المللی برای کمک به توسعه صلاحیتهای مورد نیاز. رسمی برنامه حرفه ای همراه با بازخورد از پرده و دوستان مورد اعتماد برای رئالیسم و یک مربی برای کمک به شما در مرور حرفه ای حرکت می کند نیز مهم است.

6. در نهایت یک زندگی متعادل و سالم زندگی با زمان اختصاص داده شده به خانواده و خارج از فعالیت های کار یک مهارت است که در حال حاضر به رسمیت شناخته شده به عنوان ضروری برای زندگی و موفقیت شغلی.

شش LTCs بالا گرفته شده به عنوان یک کل توصیف این روند به موفقیت است که John C. Maxwell, نویسنده موفقیت:یک روز در یک زمان اشاره دارد. ماکسول متحده “ممکن است ما همه متفاوت در تعریف موفقیت اما این روند به دست آوردن وجود دارد برای همه یکسان است.”

یکی باید رضایت مشتری خود را و یا نیازهای مشتری-LTC 1. به منظور انجام این کار زمان پاسخ خود باید با ارائه یک مقایسه مزیت رقابتی با اضافه ارزش مشتری-LTC 1a. این معمولا شامل یک فرایند حل مشکلات (LTC 2) با چند فرهنگی کارگران شرکت نیاز به درک فرهنگی و بسیاری از بار یک دیدگاه جهانی-LTC 3. برای انجام این کار شما نیاز به انرژی و شور و نشاط و وضوح ذهن می آید که از پیشرو متعادل و شیوه زندگی سالم-LTC 6. به منظور توسعه این LTCs یکی باید مدیریت خود حرفه ای (LTC 4) به منظور توسعه مهارت های مورد نیاز مجموعه از با دقت انتخاب حرفه ای تجربه است. همه این شایستگی نیاز داخلی رانده انگیزه و پشتکار-LTC 5. این جهانی صلاحیتهای مورد نیاز همه کارکنان بدون در نظر گرفتن شغل شغل یا صنعت. آنها توسعه یافته اند از رشته های کسب و کار, روانشناسی, جامعه شناسی, اجتماعی-روانشناسی حرفه ای تئوری و صلاحیت تحقیق و اعتبار از 47 تحقیقات منابع با 92 درصد همبستگی پس از هشت سال تحقیق که دقیق نویسنده در کتاب جدید کلید به موفقیت در هر حرفه ای: توسعه شش شایستگی که نزدیک امریکا جهانی شکاف مهارت است که منتشر خواهد شد در ماه نوامبر با حومه را فشار دهید.

خلاصه

این تغییرات فرآیندی است که ما نیروی کار است و تجربه نیاز کارکنان برای به دست آوردن مهارت های جدید-مجموعه و یا شایستگی برای موفقیت در این محیط جدید. این مقاله را فراهم می کند شش مادام العمر قابل انتقال شایستگی که جهانی هستند و مورد نیاز برای موفقیت شغلی بدون در نظر گرفتن شغل و صنعت و یا شرکت.

[ad_2]