دانشجو, نوآوری و خلاقیت

[ad_1]

برخی از دانشجویان می توانید همه چیز را از زاویه های مختلف و یا یکی دیگر از نقطه نظر. آنها توانایی دیدن را از طریق مشکلات و پیدا کردن راه حل های توسعه راه های جدید برای انجام کارها و مقابله با چالش های زیادی است که متوقف کردن دیگران از حرکت رو به جلو و یا رسیدن به هدف. مردم آنها را خلاق, اصلی, روشنگری, مبتکر یا نوآورانه. هر آنچه که شما آنها را, آنها یک هدیه ای است که نباید نادیده گرفته شود.

نوآوری و خلاقیت استعداد است که همیشه در تقاضا خواهد شد. مترقی و رو به جلو فکر کردن کارفرمایان باید کارکنان که آنها را به آینده. اما این استعدادها نیز می تواند یک شمشیر دو لبه است. خلاقیت و نوآوری در نتیجه تغییر دهید. متاسفانه هر کارمند و هر کارفرما نمی خواهد در آغوش تغییر دهید. در واقع آنها ممکن است ترس از آن و مقاومت در برابر آن است. تغییر می تواند دردناک باشد. در آن طول می کشد مردم خارج از منطقه راحتی خود را می سازد و آنها را به یادگیری چیزهای جدید و رفتار در راه های جدید و متفاوت. برخی از مردم (همه ما در یک زمان یا دیگر) تنظیم نیست خیلی خوب است.

چیز خنده دار! هنگامی که یک تغییر است که بر ما تحمیل می کنیم که مقاومت در برابر تغییر است. هنگامی که ما در حال آنهایی که, توصیه, تغییر, ما آن را به عنوان خوب لازم و مفید است. ما ایده های خود را معمولا به نظر می رسد بهتر از راه چیزهایی در حال حاضر در حال انجام است. اما کارکنان جدید باید مراقب باشید به badmouth راه کارهایی در حال انجام است. آنها ممکن است توهین به فرد یا افرادی طراحی شده است که سیستم یا روش.

برداشت مهم هستند. شما نمی خواهید به درک توسط همکاران خود را به عنوان یک حساس کلوخ هوشمند aleck یا آن را همه می دانیم که تلاش می کند برای قرار دادن دیگر مردم یا آنها را نگاه بد است. داشتن ایده های خود را پذیرفته است به مراتب کمتر دشوار است زمانی که مردم در اطراف شما مانند شما و اعتماد شما. هنگامی که شما را از زمان برای ایجاد روابط خوب اول هر گونه تغییری که به شما پیشنهاد خواهد شد که شانس بیشتری برای پذیرش.

برای ایجاد اعتماد با کارفرمایان جدید, شما باید:

– پذیرش مسئولیت

– اعتراف و اصلاح اشتباهات

– ثابت کند که شما دوستانه و قابل اعتماد

– درمان همه با احترام

– نگاه کردن به منافع دیگران

– کمک به دیگران زمانی که آنها به آن نیاز دارید

– گوش دادن به محترم ترین مردم در اطراف شما

– تشخیص قدردانی و استفاده از ایده ها و پیشنهادات دیگران

آن مهم است برای شما به درک که ایده های خود را ممکن است ایجاد مشکل برای شخص دیگری. وقتی نتایج خوب خود را در هزینه دیگران به شما صدمه دیده خواهد شد که رابطه. از بین بردن روابط به اندازه کافی و شما را پیدا خواهد کرد خود را از کار.

چند شغل می دهد و کسی که به تابع در یک خلاء است. کارکنان انتظار می رود که همکاری و با هم کار کنند. کار تیمی با ارزش است. که بدان معنی است که فرد ایده ها را با هم مخلوط هستند برای رسیدن به یک تیم حل شده است. اما دیگر اعضای تیم را به رسمیت شناخته و ارزش سهم خود را.

“تعداد کمی از ما می تواند موفق باشد

مگر اینکه مردم در اطراف ما آن را ممکن است.”

همه که باید آن را روشن است که خلاقیت و نوآوری مهم برای موفقیت خود را هر دو در دانشگاه و پس از فارغ التحصیل. در حالی که شما در کالج شما باید به دنبال فرصت برای نشان دادن توانایی های خود را. کارفرمایان می خواهید برای یادگیری در مورد نتایج است که شما به دست آورد در طول سال کالج. هنگامی که شما می توانید ارائه نمونه از موفقیت های که به دست آمد به دلیل توانایی خود را برای ایجاد و نوآوری آنها را بر این باورند که شما می توانید همین کار را برای آنها.

[ad_2]