جدیدترین متد کاشت مو در ایران چیست؟

ریزش مو و کچلی یکی از مواردی است که همواره دغدغه برخی از افراد که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند، بوده است. بعد از گذشت حدود 80 سال، کاشت مو به عنوان قطعی ترین راه درمان کچلی شناخته می‌شود. در ابتدا شیوه های کاشت و پیوند مو با روش های امروزی متفاوت بوده است و هر چه علم پیشرفت کرده، روش‌ها و متدهای جدید، جایگزین روش های قبلی شده و نتایج نهایی را بهبود داده است. در ادامه این مطلب می‌خواهیم بدانیم که جدیدترین متد کاشت مو در ایران چیست و تفاوت و ماندگاری این روش با روش های قبلی در چه مواردی است. با ما همراه باشید.

معرفی انواع روش های کاشت مو

پزشکان بسته به نظر، تخصص و مهارتی که دارند برای کاشت مو از روش های زیر می‌توانند استفاده کنند.

·      روش FIT

·      روش FUE

·      روش SUT

·      روش Micro Graft

·      روش DHI

·      روش BHT

از بین تمامی روش های بالا، بعضی از آن‌ها مانند روش FIT یک شیوه قدیمی برای کاشت مو به حساب می‌آیند. در روش FIT پزشک از پشت سر، نواری از پوست را جدا می‌کرد و سپس گرافت های مو را از روی آن نوار استخراج می‌کرد و بعد از انتخاب بهترین فولیکول ها، آن‌ها را در محل های خالی سر قرار می‌داد. در این روش، پشت سر که نوار از آن برداشته شده بود بخیه می‌شد و مدت نقاهت آن طولانی تر بود.

معرفی جدیدترین متد کاشت مو در ایران

بعد از اینکه روش های جدید به همراه دستگاه های جدیدتر برای کاشت مو ایجاد شدند، پزشکان از روش FUE استفاده می‌کردند. در این روش با استفاده از میکرو پانچ دستی، فولیکول های مو را استخراج می‌کردند و آن‌ها را به نواحی بدون مو پیوند می‌زدند. چون این میکروپانچ به صورت دستی بود، برای استخراج گرافت‌ها به مدت زمان زیادی نیاز بود. به همین دلیل، روش SUT ایجاد شد که در آن به وسیله پانچ های اتوماتیک، تارهای مو از سر جدا و به قسمت های مورد نیاز کاشت می‌شد.

یکی دیگر از جدیدترین متدهای کاشت مو در ایران، روش DHI است. در این روش افرادی که بانک موی قوی ندارند، می‌توانند با استخراج فولیکول های مو از نواحی مثل ریش، زیرچانه و پشت گوش، اقدام به کاشت مو کنند. در حال حاضر بهترین و جدیدترین متدهای کاشت مو در ایران دو روش SUT و DHI است. اگر فردی بانک مو قوی داشته باشد، از روش SUT برای پیوند موهایش استفاده می‌کنند. در غیر اینصورت با نظر و صلاحدید پزشک متخصص، برای کاشت و پیوند مو از متد DHI استفاده می‌شود.

جمع بندی

به عنوان نکته پایانی باید متذکر شویم که به طور قطع نمی‌توان گفت کدام روش کاشت مو بهترین روش کاشت است. زیرا هر فرد با توجه به ژنتیک، مسائل هورمونی و بیماری هایی که دارد، ممکن است موهایش به یک روش خاص جوابدهی بهتری داشته باشد. پس بهترین روش کاشت مو، مناسب ترین متد کاشت مویی است که پزشک برای فرد تعیین می‌کند.

ادامه مطلب:

(https://b2n.ir/s68863)