توضیح جز به جز و عکس آناتومی فارسی – مجله فرادرس

معمولا طی هفته اول بعد از جراحی گوش ، ممکن است مقدار کمی مایعات از گوش شما ترشح شود که در این صورت می توانید جهت تمیز کردن بخش خارجی گوش از یک سواب پنبه و هیدروژن پراکسید استفاده نمایید ، البته توجه داشته باشید که از ورود به کانال گوش جدا خودداری کنید. جای بخیه اصلا قابل توجه نیست چون در پشت گوش است و اصلا دیده نمی شود. اما نگران نباشید این مساله با انجام عمل جراحی زیبایی و اتوپلاستی قابل درمان است. افزون بر این ؛ مشکلاتی که در اثر برخورد ضربه ، تصادف و سوانح ؛ ساختار گوش را دستخوش نقائص ظاهری نموده اند ، نیز با جراحی زیبایی گوش ، قابل اصلاح می باشند. در جراحی های زیبایی گوش (اتوپلاستی) با برش هایی در پشت گوش اصلاح فرم گوش انجام می شود و جای برش ها بعد از جراحی یا به طور کامل برطرف می شود و یا به دلیل موقعیتی که در پشت گوش دارند اصلا دیده نمی شود. در غیر این صورت میتوان در سنین بالاتر این عمل را انجام داد تا خود بیمار هم در زمان عمل جراحی تا حدی تصمیمم بگیرند.جهت انجام عمل جراحی موثر بهتر است قسمتی از غضروف اضافی گوش برداشته شود، در غیر اینصورت احتمال عود بالایی وجود خواهد داشت.

جراحی درمانی گوش: در جراحی های درمانی اگر فرد با مشکل شنوایی مواجه شده باشد با مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی و در صورت تشخیص پزشک، گزینه ی جراحی برای درمان بیمار انتخاب می شود. همیشه صحبت از اقدامات پس از جراحی است اما لازم است نکات ضروری قبل از جراحی اتوپلاستی را بدانید و قبل از انجام جراحی رعایت کنید. 3. بخش فرو رفته عمیق کونکال را می توان ، با اسکورینگ داخلی ، بخیه زدن یا ترکیبی از این دو انجام داد. در بعضی از اشخاص تقارن گوش ها و برآمدگی وجود ندارد و یا بیش از حد طبیعی هستند، این عامل در بعضی مواقع برای کودک آزار دهنده خواهد بود طوری که بر اعتماد بنفس شخص تاثیر گذار است.جهت رفع برجستگی گوش ها و کاهش دادن سایزآنها،تغییر شکل گوش ها،رفع مشکلات گوشهای گل کلمی می توان ازاتوپلاستی استفاده می شود. در صورتی که شدت درگیری زیاد بوده و یا والدین عمل جراحی زودتری درخواست کنند، میتوان در ۴ سالگی از عمل ترمیم گوش ها استفاده کرد.

در این روش می توان با برداشتن غضروف، برجستگی گوش را اصلاح کرد و در روش دوم می توان به غضروف های گوش دست نزد اما تغییر حالت و برجستگی را در گوش ایجاد کرد. در برخی از موارد می توان با محلولهای بی حسی و موضعی بدون نیاز به بیهوش کردن شخص جراحی کرد. در برخی موارد با بخیه هایی که در گوش زده می شود می توان این مشکل ظاهری را اصلاح کرد. خیلی از اشخاص باظاهر و اندازه گوش خود در زمان کودکی مشکل دارند ، ممکن است برخی دیگر از اشخاص دارای گوش های نامتقارن و یا بیش از اندازه افتاده داشته باشند. هنوز آمار دقیقی در مورد اینکه چند کودک با ناهنجاری مادرزادی گوش متولد شده اند ، اما حدود ۶ تا ۴۵ درصد دارای این مشکل باشد. لاله های گوش در سر، دارای یک فرم مشخصی است که در همه ی افراد به یک شکل است. معمولا بعد از 8 تا 12 سالگی وضعیت گوش تغییر نمی کند و گوش فرم ثابت و مشخصی دارد پس ترجیح این است که در این رنج سنی جراحی اتوپلاستی صورت گیرد. اتوپلاستی به کمک افرادی که با مشکل فرم و برجستگی لاله ی گوش مواجه هستند می آید که درمان این مشکلات به صورت قطعی امکان پذیر است.

اتوپلاستی یک جراحی زیبایی برای اصلاح ظاهر و فرم گوش است و هر فردی با این ناهنجاری مواجه باشد می تواند اقدام به درمان نمایید، اما یک محدودیت سنی وجود دارد که باید به آن دقت کنید. ما در این مقاله توضیح مختصری از جراحی زیبایی گوش را مطرح می کنیم و مراقبت های قبل و بعد از جراحی را شرح می دهیم. در چند روز ابتدایی پس از جراحی گوش ، خوردن غذاهای سفت برای شما مشکل خواهد بود ، بنابراین بهتر است در این مدت غذاهای نرم و آبمیوه و غیره مصرف فرمایید. از آنجا که جراحی گوش نیزمانند بسیاری دیگر از اعمال جراحی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ممکن است شما پس از پایان جراحی ، با احساس سرگیجه و حالت تهوع روبرو شوید. از آنجا که روند کاهش و بهبود اسکارهای جراحی حدودا یکسال به طول می انجامد در طول این مدت از برنزه کردن خودداری نمایید. اگر بعد از باز کردن پانسمان از نتیجه عمل خود راضی نیستید صبور باشید و با پزشک خود مشورت کنید. توصیه میشود شب قبل از عمل استحمام کنید و از 8 ساعت مانده به عمل ناشتا باشید. 2. شب قبل از عمل جراحی استحمام کنید. اکثر بیماران می بایست طی 1 الی 2 هفته ابتدایی پس از جراحی گوش ، سر بند خود را به طور مداوم در طول شبانه روز ببندند و پس از آن حدودا به مدت یکماه فقط در طول شب از سربند استفاده نمایند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد عمل گوش برجسته قیمت لطفا از سایت ما دیدن کنید.