توسعه زبان اردو

[ad_1]

اردو یکی از گسترده ترین زبان در شبه قاره هند. دیگر از آن جوامع در سراسر جهان از آن صحبت می کنند. در مجموع تقریبا 4 میلیون نفر از مردم صحبت می کنند زبان اردو.

عوامل متعددی منجر به توسعه زبان اردو. چهار مهم تر از همه این عوامل در زیر داده شده.

1. توسعه زبان اردو زبان

زبان اردو توسعه داده شد در میان سربازان ارتش بریتانیا که متعلق به ملل مختلف است. کلمه ‘اردو’ به خودی خود به معنی’Army’.برای برقراری ارتباط با یکدیگر روان این سربازان استفاده می شود به صحبت در ترکیبی از فارسی و عربی و ترکی زبان ها.

اما خیلی زود این زبان رسیده به دادگاه سلطنتی. در واقع به زبان ساده تر از زبان فارسی. بنابراین سلطنتی نیز آن را دوست داشت. در آن زمان زبان اردو یکی از trendiest چیز است. به زودی هندو جمعیت بیش از حد شروع به صحبت می کنند و آن را از جمله بسیاری از زبان سانسکریت کلمات به زبان.

2. توسعه اردو از طریق شعر

سلطنتی از شبه قاره هند بسیار علاقه مند به شعر است. Amir Khusro برای اولین بار بود که اقدام به اردو شعر در قرن 13th. این یک موفقیت بزرگ بود. اما برای یک قرن هیچ کس برجسته جرأت به آزمایش در شعر اردو است. در قرن 18 و 19 شاعران به افزایش عمده به شعر اردو است. سلطنتی بیش از حد قدردانی آن را در هر راه. آنها استفاده می شود به نگه Mushairas در دادگاه و استفاده می شود به پرداخت حق الزحمه ماهانه به شاعران است. دیگر از آن آنها استفاده می شود به سبب اشیاء با ارزش بر شاعران مورد علاقه خود را.

3. توسعه اردو از طریق نثر

بر خلاف شعر اردو اردو داستان کوتاه یا رمان نیست و تبدیل به یک روند است. دلیل اصلی این است که خاندان سلطنتی بودند هرگز علاقه مند به خواندن. اما پس از کاهش مغول و در عصر انگلیسی ها بسیار باهوش اقدام به نوشتن یک اردو رمان. نام مرد بود, معاون نظیر احمد و نام رمان Mirat ul Uroos. با وجود این واقعیت است که آن را اولین رمان از اردو رمان تبدیل به یک موفقیت بزرگ. حتی امروز این رمان محبوب و در تقاضا. در واقع معاون نظیر احمد می توان به نام اولین و معتبر ترین نهاد اردو رمان.

4. توسعه اردو از طریق روزنامه نگاری

اردو روزنامه نگاری بود که دیر به انتخاب کنید تا نسبت به شعر اردو است. اما نسبت به اردو رمان را بسیار به زودی. در واقع زمانی که جنایات انگلیسی ها افزایش یافت به تدریج برجسته بسیاری از هندوها و مسلمانان در زمان اطلاع. به طوری که آنها آغاز شده ماهانه دو ماهنامه و هفته هضم با تمرکز بر امور جاری سیاسی و طنز.

کسانی که مجلات نیز تا به حال یک دوز از اخلاق و اخلاق به معرفی میان مسلمانان و مسیحیان هر دو. لازم به گفتن است که حتی شروع اردو روزنامه نگاری کمک زیادی به روان بیداری مردم شبه قاره.

در واقع اگر آن را برای اردو شعر و نثر روزنامه نگاری و مردم شبه قاره ممکن است تا به حال متوجه ارزش خود را و مبارزه برای رانندگی بریتانیا از شبه قاره.

[ad_2]