تفاوت لوله Erw و Saw چیست؟

الکترود 3/16 (5/4 ميليمتر) تقريبا بزرگترين الکترود قابل استفاده در اين وضعيت ها است. بايستي در نگهداري الکترودها در انبار دقت لازم به عمل آيد و آنها را در محلي دور از رطوبت، آب، باران، گرد و خاک، دود، گريس و چربي نگهداري نمود. بايستي آن را در 1000 ضرب نمود يعني فشار کشش گرده جوش اين نوع الکترود 60000 پوند بر اينچ مربع است. این قطعه ها را بر اساس نوع پوشش فلاکس به انواع زیر تقسیم بندی می کنند. 4ـ بسیار ضخیم تقسیم بندی می شود. درحالیکه خانواده الکترودهای ضدسایش بسیار وسیع و متنوع بوده و طبق صحبتی که داشتیم، هر کد و استانداردی را برای رفتارهای خاصی با عملکردهای متفاوت تولید میکنند. بسیار خرسندیم که این آموزش ها مورد استفاده شما بودند. عامل ديگر چربي و روغن است که الکترودها را فاسد مي کند ،چربي در حين جوشکاري مي سوزد و بخش عمده آن خارج مي شود ولي بخش جزئي آن مي ماند، خصوصا در مورد فولادهاي ضد زنگ چربي مي تواند ميزان کربن را تغيير دهد . ابتکار صنعت آریا فروشنده انواع الکترود های تخصصی ضد سایش، مخصوص فولاد با برندهای اولیکن و لینکلن آمریکایی و ترکیه می باشد. این یک فرایند از سرعت بالایی برخوردار بوده که معمولا در صنعت خودرو از آن استفاده می شود.

الکترود جوشکاری ضد سایش اين عمل بدين جهت است که سرعت کار زيادتر باشد ولي انجام آن احتياج به مهارت فوق العاده جوشکار دارد. جوشکاري قوس با گاز محافظ با جريان پايين اين نوع مکانيزم انتقال را دارا مي باشد .اين نوع جوشکاري براي جوشکاري ورقهاي نازک با عمق نفوذ کم و در جاهايي که جوشکاري يک طرفه بوده و بستر جوش با کيفيت مناسب در جهت ديگر مد نظرمي باشد مناسب است . رایجترین نوع الکترود E۶۰۱۳ می باشد. شرکت صنعتی آما یک شرکت سهامی عام بوده و در سال 1338 هجری شمسی تاسیس شده و یکی از اولین تولید کنندگان محصولات جوشکاری در ایران می باشد. گرم شدن الکترود هم چنین یک (افت)کوچک ولتاز قوس شده که احیانا می تواند ترکیب شیمیایی جوش راتغییر دهد . برای انجام دادن یک آزمایش به مقدار زیادی از ژل رسانا نیاز نیست، فقط به اندازه­ای که پوست بدن و سطح نازکی از الکترود مرطوب شود کافی است. نحوه انتقال قطرات مذاب ممکن است بر روي ميزان عمق نفوذ پايداري حوضچه جوش و مقدار ترشح و جرقه نيز تاثير داشته باشد. به دلیل نازک بودن این پوشش ها امکان نفوذ اکسیژن و ازت هوا به ناحیه مذاب جوش همیشه وجود داشته و باعث ترد شدن نسبی جوش می گردند لذا استفاده انها در جوشکای های غیر حساس بلا مانع خواهد بود .

قیمت الکترود ضد سایش انتقال فلز مذاب از الکترود مصرفي به طرف حوضچه جوش اثر مهمي بر روي استفاده فرآيند جوشکاري و قابليت آنها براي اتصال در وضعيت هاي مختلف دارد . ب : رطوبت به صورت مستقيم و يا غير مستقيم ، در حين حمل و نقل يا انبارداري جذب پوشش مي شود در هر حالت چنين الکترودي فاسد تلقي مي شود ، چرا که وقتي الکترود با پوشش مرطوب را استفاده مي کنيم رطوبت بخار شده و اين بخار باعث افزايش ترشح يا پاشيدگي شده و ضمنا رطوبت ايجاد شده چون در اثر تجزيه بخار آب است باعث تردي هيدروژني ودر نتيجه متخلخل شدن وترکيدگي قطعه را در پي خواهد داشت. در اين مکانيزم جرقه يا ترشح به راحتي به وقوع مي پيوندد. یکی دیگر از راه هایی که می توان الکترود را به صورت فله ای به خریداران عرضه کرد ایجاد فروشگاه اینترنتی است. جریان آب در داخل فکها سبب جلوگیری از ذوب شدن آنها شده و این دستگاهها به اندازه های مختلف ساخته می شوند و علت اصلی ابداع نقطه جوش برای جوشکاری صفحات نازک می باشند که با دستگاههای دیگر جوشکاری به سختی ممکن می باشد. بنابراين ممکن است کل کربن فولاد 3% باشد و با وجود چربي اين مقدار به 4 يا 5 صدم درصد برسد که مضر است .

الکترود ضد سایش همچنين اثر جريان باد در حين جوشکاري مي تواند مقدار ناخالصي هاي اکسيژن و ازت حاصل از هوا در جوش را تغيير دهد. در فولادهای کم کربن و کم آلیاژ میزان کم امتزاج در حین جوشکاری , سیم جوش الکترود ضد سایش فلز جوشی با ریز ساختار یوتکتیکی کاربید کرم و آستنیت را حاصل میکند در حالیکه با افزایش میزان امتزاج احتمال تشکیل آستنیت اولیه افزایش میابد . در مواقعي که لازم است جوش بر روي فولادهاي کم آلياژي انجام شود مي توان تا حدودي عناصر آلياژي را به پوشش الکترود اضافه کرد. 2 42) الکترود بايد از نوع کم هيدروژن و يا الکترود با پوشش پودر آهن و هيدروژن پائين انتخاب شود. همانطور که می توان انتظار داشت چون بیشتر مواد کربنی و سوختنی در پوشش این نوع الکترودها است . از آنجایی که تعویض این قطعات نیاز به صرف هزینه های گزاف می باشد بنابراین به منظور کاهش هزینه ها از عملیات سخت کاری سطحی یا هاردفیسینگ جهت تعمیر، بازسازی و افزایش عمر مفید قطعات استفاده می شود.