بهترین هدیه در جشن قدم نو رسیده چیست؟

یکی از زیباترین و جذاب ترین اتفاقات در طول زندگی ما، به دنیا آمدن عزیزانمان است. لحظه تولد خواهر و برادر کوچکتر و خواهرزاده و برادرزاده ها، می توانند بهترین و زیباترین لذت ها را برای ما ایجاد کنند. یکی از بهترین مراسم ها که معمولاً در ایران نیز مرسوم است، این است که برای قدم نو رسیده جشن  میگیرند. جشن قدم نو رسیده چه در روز تولد  و یا چه در  چهل روزگی او، یکی از مراسمات جذاب و بسیار پسندیده در فرهنگ ما ایرانی ها است که همواره یکی از بهترین راه ها برای حضور در این مراسم، استفاده از یک باکس گل زیبا است که باکس گل تولد نوزاد نامیده می‌شود.

باکس گل تولد نوزاد می تواند برای پدر و مادر او شان دهنده ارزشمندی و احترامی باشد که ما برای قدم نو رسیده و پدر و مادر او قائل هستیم. البته شما می‌توانید به جز خرید باکس گل تولد نوزاد از دیگر گزینه ‌ها مانند سیسمونی و …استفاده کنید. اما توصیه ما این است که به جز خرید این  لوازم (که بسیار هم ضروری و مهم هستند) با خرید باکس گل تولد نوزاد مراسم آنها را زیبایی خاصی ببخشید.

بهترین هدیه در فرهنگ ما ایرانیها گل است. گل نمادی از مهر، عشق، علاقه، عزت و احترام است و در همه مراسم ها، از جشن تولد  و خواستگاری و قدم نورسیده  و حتی مراسم ترحیم، از گل ها استفاده می‌کنیم. چرا که در فرهنگ ما جایگاه بسیار عظیمی دارند.

یکی از مراسم‌ هایی که بسیار مناسب است که در آن از باکس گل استفاده کنیم. مراسم قدم ‌نو رسیده  است. توصیه ما برای خرید هدیه مناسب ،استفاده از باکس گل تولد نوزاد است. باکس گل تولد نوزاد می تواند متناسب با سلیقه شما  و یا سلیقه پدر و مادر او تهیه و سفارش داده شود.

باکس گل

 همچنین باکس گل تولد نوزاد می‌تواند بر اساس تم یا بر اساس ماهیت که برای آن مراسم در نظر گرفته شده است. انتخاب شود. معمولاً اگر نوزاد، دختر باشد، استفاده از رنگ ‌های مثل قرمز و صورتی بیشتر توصیه می ‌شود. اگر هم نوزاد پسر باشد، می‌ توانید از رنگ‌هایی که در سلیقه شما است، استفاده کنید.

 اما  دلیل ما برای خرید باکس گل تولد در مراسم های اینچنین چیست؟ مراسم های تولد زمان ‌بر هستند و حداقل چند ساعت طول می‌کشند. اگر شما از یک شاخه گل ساده در این مراسم استفاده کنید، به واسطه شرایط ممکن است این گل سریعاً پژمرده شود و رنگ گلبرگ‌های آن کبود و تیره شود که ظاهر خوشی ندارد. مخصوصاً گل رز ، که از گل هایی است که به سرعت ممکن است دچار مشکل شود تغییراتی در رنگ گلبرگ های آن پدیدار شود. در کل باید بدانید که گل رز گل بسیار حساسی است و نیاز مداوم و شدیدی به آب دارد. شما عزیزان میتوانید در صورت تمایل برای آشنایی با باکس گل موزیکال بر روی لینک کلیک کنید.

نکاتی در مورد نگهداری باکس گل تولد نوزاد

در اینجا اجازه دهید که نکاتی را هم در مورد نگهداری باکس گل تولد نوزاد ارائه دهیم. کلاً گل را باید در محیط نسبتاً سرد و خنک نگهداری کرد. چنین چیزی را در گلفروشی ها و گلخانه ها دیده ایم که دمای محیط را سرد و خنک نگه می دارند. همان طور که در مقالات دیگر این سایت ذکر کرده ایم (توصیه می کنیم مقالات مختلف سایت را مطالعه فرمایید تا در مورد نگه داری گل ها اطلاعات بیشتری کسب کنید)  تا آنجا که ممکن است از تغییرات دمایی در اطراف گل اجتناب کنید. البته این کار بسیار سخت است. اما تا آنجا که ممکن است باید تغییرات دمایی را برای گل ها کنترل کرد. چرا که هرگونه تغییرات دمایی زیاد باعث پژمردگی در گل ‌ها می‌شود. مثلا اگر  گل را از یک محیط سرد به یک محیط گرم ببریم، بر گل تاثیر منفی دارد. چرا که گل در این حالت باید خودش را با شرایط دمایی و محیطی وفق بدهد. انجام این کار باعث پژمردگی گل می شود.

باکس گل

سعی کنید در طول روز به گلبرگهای باکس گل تولد نوزاد آب بپاشید تا رطوبت و تازگی آنها افزایش پیدا کند. یک توصیه خیلی مهم در مورد باکس گل تولد نوزاد این است که تا آنجا که ممکن است گلها را از داخل باکس بیرون نیاورید و اجازه بدهید در همان باکس‌گل بمانند. چرا که شرایط محیطی بر آن تاثیر گذار است.

 نحوه نگهداری گل بعد از خارج کردن از باکس

اگر به هر دلیلی باید گل ها را از باکس گل تولد نوزاد خارج کنید،   توجه داشته باشید که باید به سرعت آنها را در یک گلدان قرار دهید و با چاقوی تیز و تمیز (مانند قیچی باغبانی) ساقه آنها را  در جهت ۴۵ درجه ببرید. این کار باعث می‌شود تا آب به خوبی به ساقه های آن برسد.پس از آن گلدان را در مکان مناسبی قرار دهید.  از طرفی تمام تمهیدات لازم را برای طراوت آن‌ ها در نظر بگیرید. مثلاً ریختن آب کاملاً سرد یا کاملاً گرم درون گلدان  اشتباه بزرگی است و طراوت گل را از بین می برد. سعی کنید از آب ولرم استفاده کنید. به خاطر اینکه در این صورت گل ها باید دمای آب را تنظیم کنند که این باعث پژمردگی و ضرر برای آنها خواهد شد.

در این مقاله سعی کردیم نکات مهم در مورد خرید و نگه داری باکس گل تولد نوزاد را برای شما تشریح کنیم. شما برای نگهداری بهتر باکس گل از چه روشی استفاده می کنید؟؟؟ 

گل رز گلی است که اگر تنها چند دقیقه آب به آن نرسد، ممکن است که به سرعت پژمرده شود و زیبایی ابتدایی آن از بین برود. پس بهترین کار این است که از باکس گل استفاده کنیم. چرا که در باکس گل اسفنج هایی تعبیه شده است که تا آنجا که ممکن است رطوبت و شادابی گل را  حتی پس از چند ساعت یا چند روز نگه می‌دارند. باکس گل جشن تولد نیز می تواند یکی از همین ویژگی‌ها را داشته باشد.