برگزاری بزرگترین رویداد علمی فعالان فرق و ادیان

[ad_1]

بزرگترین رویداد علمی مجمع فعالان فرق ادیان اقوام و مذاهب (مفام) است که برای اولین بار در کشور برگزار می شود.

 

به گزارش رجانیوز، نخستین جشنواره کتاب سال مفام در چهار گروه اصلی «فرق و نحله های انحرافی»، «ادیان»، «اقوام و مذاهب» که خود شامل دهها ریز موضوع می باشند، برگزار خواهد شد.

 

«گروه فرق و نحله های انحرافی» شامل ریز موضوعات متعدد می باشد که عبارتند از: “انجمن حجتیه”، “باستان گرایی”، “بهائیت”، “پان‌ها”، “تشیع انگلیسی”، “صوفیه”، “صهیونیسم”، “عرفانهای کاذب”، “مدعیان دروغین مهدویت”، “مسیحیت تبشیری”، “وهابیت”  و… موضوعات “زرتشت”، “مسیحیت”، “یهود” در گروه ادیان و موضوع “اتحاد و همبستگی اقوام ایرانی” در گروه اقوام و همچنین موضوعات “مذاهب اسلامی” و “وحدت اسلامی” در گروه مذاهب قرار دارند.

 

با توجه به ضرورت و احساس نیاز به تالیف و پژوهش در موضوع «وحدت اسلامی» این موضوع، از زیر مجموعه گروه مذاهب به عنوان بخش ویژه انتخاب شده است.

 

«شناسایی کتب و نویسندگان برتر و معرفی آنها به جوامع علمی» ، «شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی های‌ پژوهشی فعالان»، «رفع نیازهای پژوهشی»، «تشویق و حمایت از نویسندگان کتب و پایان نامه‌های برتر»، «ارتقای سطح پژوهش‌ها»، «گسترش فرهنگ نگارش و تولید آثار استاندارد» و «تقویت روحیه پژوهش» از جمله اهداف این جشنواره ملی است.

 

شرایط شرکت در جشنواره عبارت است از کتب و پایانامه‌های سطح سه و چهار حوزه و پایان نامه‌های مقطع ارشد و دکتری مراکز آموزش عالی که از ۰۱/۰۱/۱۳۹۶ تا ۲۹/۱۲/۱۳۹۸ نوشته یا دفاع شده باشند و شرکت برای کلیه پژوهشگران و نویسندگان بلامانع است.

 

فراخوان آثار تا ۳۱ خرادماه ۹۹ است و نتایج نهایی بعد از داوری مشخص و از برگزیدگان با حضور بزرگان حوزه و دانشگاه تقدیر خواهد شد.

 

لازم به ذکر است، مجمع فعالان فرق ،ادیان، اقوام و مذاهب (مفام) متشکل از اساتید و فعالان طراز اول کشور، مجموعه ها و موسسات فعال در حوزه های مرتبط با فرق، ادیان، اقوام و مذاهب است که برنامه ریزی های مختلفی برای استفاده از ظرفیت اقوام ایرانی و مذاهب اسلامی با نگاه تقریب و همبستگی دارد و در مقابلِ اندیشه های انحرافی اقدام به برنامه ریزی و پاسخگویی و اجرای برنامه های علمی – فرهنگی در سطح ملی می نماید.

 

صاحبان آثار می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی قم – ۴۵ متری شهید صدوقی، ابتدای بلوار فردوسی، ساختمان خاتم، طبقه ۵ – دبیرخانه جشنواره کتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب باکدپستی: ۳۷۱۳۱۱۴۹۶۴ ارسال کنند.

 

[ad_2]

Source link