این روند یک روند اشتباه است

با توجه به الگوریتم های پیشرفته موتور جستجوی گوگل اگر به صورت غیر طبیعی برای سایتتان لینک بسازید ممکن است سایت تان پنالتی شود و از ۱۰ صفحه اول گوگل حذف شوید. لذا هر قدر لینک برای سایتتان بسازید به نتایج اول گوگل نمیرسید و ممکن است سایتتان پنالتی شود. پس توجه کنید در هنگام لینک سازی برای سایتتان هم لینک فالو و هم لینک نوفالو را همزمان بسازید چون در درازمدت هر دو تاثیر گذار هستند. توجه داشته باشید که برای سایتتان هم لینک های فالو بسازید و هم لینک های نوفالو این کار موجب می شود روند لینک سازی تان به صورت طبیعی باشد و گوگل به شما شک نکند. این روند یک روند اشتباه است. اما برای یک سایتی که حداقل ۳ سال فعالیت دارند، در این مدت لینک های زیادی دریافت کرده است و حالا قصد دارد نسبت به رقبا جلوتر باشد، داستان کمی متفاوت است، این سایت مجوز لینک سازی های بیشتر را دارد و حالا با توجه به هدفی که دارد می تواند لینک سازی های بیشتری روی کلمات مشخص شده انجام دهد. اگرچه دریافت لینک تبلیغاتی در وبسایتی مثل ورزش3 بسیار به شما کمک می کند ، اما تبلیغات بنری این سایت فوق العاده گرانقیمت هستند و برای کسب و کارهای کوچک به صرفه نیست، به همین دلیل ما موارد زیر را پیشنهاد می دهیم.

شاید تصور کنید اگر میخواهید لینک های باکیفیت و موفقی بسازید حتماً باید از رپورتاژ های آگهی در سایتهای پربازدید و دارای رتبه بالا استفاده کنید. اما برای اینکه بتوانید طبیعی بکلینک بسازید باید علاوه بر این که در سایت هایی که اعتبار بالایی دارند لینک سایتتان را قرار می دهید در سایتهای که اعتبار پایینی دارند هم لینک سازی کنید. همیشه به سراغ ساخت لینک های فالو نروید بلکه در کنار لینک های فالو برای سایتتان لینک های نوفالو هم بسازید. البته لینک های نوفالو هم ارزش خاص خودشان را دارند و بر روی سئو سایت تاثیر مثبتی خواهند گذاشت اما اثرشان مثل لینکهای فالو نیست. البته به این نکته توجه کنید وقتی افزونه MOZBAR را روی مرورگرتان نصب می کنید علاوه بر پیج آتوریتی و دامین آتوریتی ، اسپم اسکور یک سایت را نیز به شما نشان می دهد. ایجاد لینکها از یک دامنه کاملاً جدید که هیچ گونه تأثیری در رتبه بندی جستجوی ارگانیک تأثیری نخواهد داشت و از نظر SEO نیز ارزشی نخواهد داشت، چرا که شما برای یک بک لینک در وب سایتی که فاقد صلاحیت است هزینه میکنید. اگر دامنهای به شما لینک میدهد این احتمال وجود دارد که به سایتهای دیگر نیز لینک داده باشد.

بنابراین، از آنجا که استفاده از PBN هم مثبت و هم منفی است، آیا راه حلی وجود دارد؟ یکی از راه هایی که محتوای یک صفحه را می تواند جذاب تر کند، کمک از تصاویر و فایل های مدیاست. با استفاده از ابزارهایی مانند Broken Link Finder یا گوگل وبمستر تولز میتوانید صفحات دیگران را اسکن کنید تا این ارتباطات بد را بیابید. وقتی پست خود را منتشر کردید، به وبلاگ نویسها یا وب سایتهایی که به آنها در محتوایتان اشاره کردید از طریق ارسال یک ایمیل اطلاع دهید و آنها را در جریان این امر قرار دهید. اما با مسدود کردن ربات، می توانید سایت های PBN خود را به طور کامل از نمایش در این ابزارها پنهان کنید. گام چهارم : ویدیو های تهیه شده رو در این سایت ها به اشتراک بزارید ، بعضی از سایت ها برای هر ویدیو که قرار می دهید امکان درج بک لینک میدن ، برخی سایت ها هم فقط در بخش پروفایل میشه لینک گذاشت . صفحه اصلی خود را صرفا در نام برند خود بهینه سازی کنید صفحه اصلی شما مطمئنا معتبرترین صفحه در سایت است، اما این صفحه به دلیل کمبود محتوا، نمی تواند معمولا رتبه خوبی کسب کند.

لینک وب سایت خود را در هر دیرکتوری بیارزشی قرار ندهید. در وب سایت هایی که اسپم اسکور بالایی دارند به هیچ وجه لینک سایت تان را قرار ندهید. یکی دیگر از نکات مهم برای طبیعی بودن تکنیک هایی که می سازید این است که فقط به کلمه کلیدی مدنظرتان لینک ندهید. لینک های فالو لینک هایی هستند که از دید گوگل ارزشمند محسوب میشوند و بر روی افزایش رتبه سایت تاثیر مستقیم می گذارند. شاید این سوال مطرح شود که لینک فالو و نوفالو چه تفاوتی دارد؟ بک لینک هایی که برای سایت خود ایجاد می کنید به دو صورت نوفالو و فالو هستند. برای سئو سایت ابتدا میبایست با فاکتورهای سئو و بهینه سازی سایت آشنا شوید. یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای ایجاد بک لینک باکیفیت محل قرار گرفتن لینکهای سایت می باشد. چنین لینک هایی هیچ رتبه ای برای سایت جمع نمی کنند. برای اینکه بتوانید با لینک سازی حرفه ای به نتایج اول گوگل برسید باید به صورت کاملا طبیعی برای سایتتان شروع به لینک سازی کنید. لینک سازی ۴۰ مرحله ای یکی دیگر از روشهای بسیار قدرتمند در لینک سازی است که شما با این روش می توانید لینک های بسیار قدرتمندی در حد رپورتاژ های آگهی برای سایت تان ایجاد کنید.