ایمن ترین کاندوم ها و روش های استفاده

کاندوم یک روش مؤثر برای جلوگیری از بارداری و عفونت های مقاربتی است. اکثر مارک ها بسیار بی خطر هستند اما برخی از آنها محافظت کمتری نسبت به سایر محصولات دارند.

کاندوم یک روش مانع رایج است. کاندوم های ساخته شده از لاتکس ، پلی سیسپرن یا پلی اورتان به طور موثری از بارداری و انتقال برخی از عفونت های مقاربتی جلوگیری می کنند (STI).

بیشتر مارک های تجاری کاندوم بسیار ایمن بوده و مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) است. با این حال ، مردم باید به دنبال کاندوم های جدید و کاندوم های طبیعی باشند ، که ممکن است همان میزان محافظت را نداشته باشند.

در این مقاله ، ما بررسی می کنیم که کدوم کاندوم بی خطرترین است و نکاتی را در مورد استفاده از کاندوم برای اطمینان از موثر بودن آنها ارائه می دهیم.

کاندوم برای بارداری و STI چقدر ایمن است؟
در صورت استفاده صحیح از كاندوم های نر 98 درصد در جلوگیری از بارداری مؤثر است.
کاندوم های مردانه یک روش ایمن و کلی موثر برای کنترل تولد محسوب می شوند. طبق برنامه ریزی شده والدین ، ​​کاندوم 98 درصد در جلوگیری از بارداری در هنگام استفاده صحیح مؤثر است. در صورت استفاده نادرست ، میزان اثربخشی تا حدود 85 درصد کاهش می یابد.

در مقابل ، کاندومهای زنانه در صورت استفاده صحیح 95 درصد مؤثر هستند. وقتی افراد از آنها به درستی استفاده نمی کنند ، این رقم به 79 درصد کاهش می یابد.

هر دو کاندوم زن و مرد نیز در برابر STI هایی که از طریق مایعات بدن از جمله مایع منی ، مایعات واژن و خون منتقل می شوند ، محافظت می کنند. کاندوم به عنوان مانعی برای همه این مایعات عمل می کند و می تواند در برابر عفونت هایی مانند: فروش انواع کاندوم به صورت اینترنتی

سوزاک
کلامیدیا
اچآیوی
سیفیلیس
کاندوم به اندازه کافی در برابر برخی از STI های دیگر ، مانند تبخال و زگیل تناسلی محافظت نمی کند. این عفونتها مجدداً از طریق تماس پوستی به پوست منتقل می شوند که بر روی لب ، لوزه و ران داخلی تأثیر می گذارد و کاندوم ها فقط شاخه آلت تناسلی یا قسمت داخلی واژن یا مقعد را می پوشانند.

ایمن ترین کاندوم ها و روش ها
بیشتر کاندوم ها بسیار بی خطر هستند. FDA به کلیه کاندوم های لاتکس و پلی اورتان نیاز دارد تا آزمایش کیفیت انجام دهند. آنها نیاز به تولید کنندگان دارند تا محصولات خود را بررسی کنند.

علاوه بر این ، FDA نمونه های کاندوم تصادفی را از انبارها جمع می کند و این موارد را با آب پر می کند تا نشتی را بررسی کند. حداقل 996 از هر 1000 کاندوم باید آزمایش نشت آب را تصویب کنید قبل از FDA آنها را برای استفاده ایمن در نظر بگیرد.

افراد می توانند از توصیه های زیر برای اطمینان از استفاده مناسب از کاندوم به بهترین وجه ممکن استفاده کنند:

1. از کاندوم تازگی خودداری کنید
بسیاری از تولید کنندگان به جای محافظت ، کاندوم های جدید را برای تحریک طراحی کرده اند. از مارک هایی که به STI یا محافظت از بارداری اشاره نمی کنند خودداری کنید.

اگر کاندوم تمام آلت تناسلی را نپوشاند ، محافظت کامل را دراختیار شما نمی گذارد.

2. بسته بندی را بخوانید
به دنبال بیانیه ای بر روی برچسب باشید که نشان می دهد کاندوم از STI جلوگیری می کند. چندین مارک از جمله Trojan و Duralex انواع کاندوم را ارائه می دهند که می تواند به جلوگیری از STI کمک کند.

با این حال ، همانطور که در بالا ذکر شد ، کاندوم در برابر تمام STI ها محافظت نمی کند. ممکن است افراد هنوز STI را که شخص از طریق تماس پوست به پوست منتقل می شود منقبض کنند.

مردم همیشه باید برچسب را با دقت بخوانند و در مارک های خاص مطالعه کنند تا تأیید کنند که آیا کاندوم مطابق با تمام استانداردهای ایمنی است.

3. از کاندوم های طبیعی خودداری کنید
کاندوم طبیعی یک جایگزین دیرینه برای کاندوم های لاتکس است. آنها برای جلوگیری از بارداری مؤثر هستند ، اما غالباً در برابر STI ها محافظت نمی شوند.

افرادی که آلرژی به لاتکس دارند یا افرادی که به دنبال جایگزینی برای لاتکس هستند ، باید در عوض کاندوم های پلی اورتان را امتحان کنند. اینها کمی گرانتر هستند اما مناسب تر و محافظ همانند کاندوم های لاتکس در برابر STI و بارداری هستند.

4- از کاندوم های روغنی استفاده کنید
همه لازم نیست از روغن کاری اضافی استفاده کنند. در هنگام برانگیختگی ، واژن به طور طبیعی روغن کاری می کند. با این حال ، گاهی اوقات این روغن کاری کافی نیست.

در این موارد ، افراد یا باید از کاندوم روغنی یا یک روان کننده جداگانه مبتنی بر آب یا سیلیکون استفاده کنند.

روغن کاری در قسمت بیرونی کاندوم باعث کاهش اصطکاک در هنگام رابطه جنسی می شود و به جلوگیری از قطع شدن یا شکستن کاندوم در هنگام رابطه جنسی کمک می کند.

5- از روان کننده های روغنی استفاده نکنید
روغن هایی مانند روغن کودک ، لوسیون ها یا ژله های نفتی می توانند باعث شکسته شدن کاندوم شوند و افراد نباید از این موارد با کاندوم استفاده کنند.

6. از کاندوم منقضی استفاده نکنید
کاندوم ها تاریخ انقضا را روی بسته بندی آنها نوشته اند. اگر کاندوم از تاریخ انقضا خود گذشته باشد ، فرد باید آن را دور بیندازد ، زیرا احتمال شکستن آن نسبت به نسخه جدید بیشتر است.

7. از کاندوم هایی که به درستی ذخیره نشده اند ، خودداری کنید
کاندوم ها در اثر گرما و اصطکاک تحت تأثیر قرار می گیرند ، بنابراین نحوه نگهداری افراد از آنها مهم است.

همیشه کاندوم ها را در مکانی خنک و خشک نگه دارید ، زیرا می توانند در دماهای شدید و گرم سرد شوند. ذخیره سازی کاندوم در یک محیط با درجه حرارت شدید می تواند یک کاندوم را تضعیف کرده و آن را کم تر کند.

افراد نباید کاندوم را در کیف پول خود نگهداری کنند ، زیرا ممکن است در معرض اصطکاک و گرما باشد که می تواند باعث ضعف یا اشک شود.

8- از کاندوم با اسپرم کش خودداری کنید
برخی از کاندوم ها حاوی اسپرم کش هستند. FDA nonoxynol 9 (N-9) را به عنوان یک نسخه بدون نسخه تأیید کرده است