اهمیت تجربه کاری

[ad_1]

دانش آموزانی که کار به عنوان آنها را از طریق کالج, کارآموزی, پاره وقت و تابستان شغل خود را یک مزیت مهم در بازار کار را از زمانی که فارغ التحصیل می شوند. از آنجا که همه کار دانش آموزان را در درک که چگونه آنها از سود کار خود را تجربه مهم است برای آنها را به فکر می کنم در مورد شغل خود را به عنوان یک راه برای حمایت از حرفه خود اهداف. که به اتفاق دانش آموزان باید درک پنج عامل که باعث بهبود شانس خود را برای موفقیت شغلی:

1. تجربه – دانستن اینکه چه چیزی را و در واقع آن را انجام دو چیز متفاوت هستند. کارکنان که با تجربه می تواند پیش بینی مشکلات و بدانید که چگونه برای رسیدگی به این مسائل است که محصول تا. آنها به سرعت همه چیز در حال اجرا هموار دوباره و می تواند به حداکثر رساندن بهره وری. پس از برخی از مهارت ها و توانایی های خود را تنها با تجربه کارفرمایان عشق داوطلبانی که در حال حاضر خود را نشان داد قابلیت ها و اخلاق کار در محل کار. دنیای واقعی شرایط اضطراری و حوادث و اشتباهات خرابی و مشکلات و فشارهای که با رفتن آنها را تست هر کارمند. راه دانشجویان واکنش نشان می دهند به آنها بستگی به تجربه و درک آنها به دست آوردن در کار است.

2. عملکرد – کارفرمایان به دنبال داوطلبانی که انجام خواهد شد به خوبی برای آنها است. اگر چه به خوبی انجام می دهند و در کلاس درس بسیار مطلوب است که همیشه نیست ترجمه به عملکرد خوب در این کار برای هر دانش آموز. همین دلیل است که کارفرمایان می خواهید برای دیدن و یا یادگیری در مورد یک دانش آموز با عملکرد شغلی در هر جایی که کار کرده اند. بیشتر نظرات مثبت آنها را بشنود از کارفرمایان قبلی بیشتر احتمال دارد آن است که آنها را باید جدی علاقه در دانش آموز.

3. قابلیت اطمینان – کارفرمایان انتخاب کارکنان که قابل اعتماد هستند. آنها نشان می دهد تا هر روز در زمان و آماده به کار. این کارکنان بسیار سازنده است. آنها به طور منظم بیش از کمیت و کیفیت و بهنگام بودن مورد نیاز است. آنها همیشه این کار انجام می شود حتی زمانی که آنها در حال نظارت. حال کسی که یک کارفرما می توانید تعداد حیاتی برای موفقیت در استخدام.

4. مردم – کارفرمایان معمولا بیشتر علاقه مند به نامزدها که همراه با احترام با دیگران در محل کار. آنها می دانند که محل کار اغلب نیاز به همکاری و مشارکت و همکاری و کار تیمی در جهت رسیدن کار به خوبی انجام می شود. دانش آموزانی که همراه با همکاران و کمک به آنها در رسیدن به نتایج خواهد شد در تقاضا بالا است.

برای دانش آموزان محل کار است که در آنها ایجاد روابط با مردم است که می تواند کمک به آنها را در بازار کار. افرادی هستند که در محل کار که می تواند کمک به دانش آموزان برای به دست آوردن اطلاعات و آموزش آنها نیاز به انجام در یک سطح بالا. دانش آموزان نیز باید به دنبال سایر کارکنان را در اشتغال خود شبکه. علاوه بر این هنگامی که دانش آموزان تحت تاثیر قرار دادن مدیران شرکت با عملکرد مدیران آن ممکن است مایل به خدمت به عنوان مراجع و حتی ممکن است ارائه به دانش آموزان شغل تمام وقت و زمانی که فارغ التحصیل می شوند.

5. موفقیت – کارفرمایان سعی کنید به استخدام افرادی که یادگیری به سرعت کار سخت و کمک به آنها پول ایجاد هماهنگی و بهره وری در محل کار و تقویت روابط با مشتریان است. از این رو دانشجویان با کارآموزی, پاره وقت و تابستان شغل می توانیم ایجاد چشمگیر resumé با تاکید بر موفقیت های خود در این مناطق است.

دانش آموزانی که مشاهده کالج شغل صرفا به عنوان یک منبع از صرف پول بدون در نظر گرفتن این پنج امتیاز از دست رفته در مهم فرصت برای ایجاد خود را بسیار جذاب به کارفرمایان با بهترین شغل ها در فارغ التحصیلی. موثر ترین دانش آموزان همیشه با استفاده از این تجربیات کار برای یادگیری چیزی جدید برای انجام در سطح بالا ملاقات با افراد جدید ایجاد روابط اضافه کردن به لیست خود را از دستاوردهای ساخت علامت های تجاری خود و افزایش شهرت خود را.

[ad_2]