آموزش تعمیرات موبایل – دوره آموزش تعمیر موبایل + مدرک فنی – فن آموزان

اما سیم پیچی آرمیچرها در در گروه حلقوی و موجی طبقه بندی می شود که تفاوت آن ها به دلیل نحوه اتصال سر کلاف ها به تیغه ی کلکتور است و هر کدام نیز باز شامل دو دسته ی ساده و مرکب هستند. فصل سوم و چهارم پلاک خوانی موتور و ثبت سایر اطلاعات سیم پیچی را توضیح می دهد. فصل پنجم ، ششم و نهم اختصاص به سیم پیچی انواع موتورهای سه فاز، سیم پیچی زنجیره ای ، متحد المرکز و شیاری کسر دارد. دانلود رایگان جزوه سیم پیچی آرمیچر جزوات آموزشی پروژه کده. افراد می توانند در این دوره های آموزشی مباحث مختلف را به صورت تئوری و عملی فرا گرفته و در نهایت در صورتی که کلاس ها از کیفیت مناسبی برخوردار باشند، جذب بازار کار گردند. به خاطر نزدیک بودن دو نوع سیم پیچی حلقوی و موجی و تفاوت در سری یا موازی بسته شدن آن ها بهتر است در این قسمت چند تفاوت عمده ببین این دو سیم پیچ را بیان کنیم. كلافهای یك گروه می توانند در اندازه های مساوی و یا در اندازه های نامساوی پیچیده شوند كه به حالت اول سیم پیچی زنجیری و به حالت دوم سیم پیچی متحدالمركز گرفته می شود.

برای سیم پیچی یك موتور باید ابتدا دیاگرام گسترده سیم پیچی را رسم نموده و سپس با كمك آن استاتور را سیم پیچی كرده، برای ترسیم دیاگرام گسترده سیم پیچی روشهای متفاوتی وجود دارد كه نتیجه نهایی تمام روشها یكسان بوده و به كمك آن یك سیم پیچی كاملا متقارن و یا در حد قابل قبول بدست می آید در هر یك از این روشها سعی می شود كه شیارهای استاتور توسط سه دسته سیم پیچ مساوی پر شده و طریق صحیح به یكدیگر اتصال یابند تا حتی الامكان یك میدان دوار متقارن بوجود آید. یا آنکه در اثر ضربه تاچ و ال سی دی شکسته است و مصرف کننده دیگر قادر به کار با گوشی نیست. در چنین شرایطی بایستی موتور باز شده، سیم پیچ بیرون آورده و بررسی شده و در صورت سوختن تعویض یا بازپیچی شود. کتاب تعمیر و بازپیچی آرمیچرهای جریان مستقیم نوشته ی رابرت روزنبرگ و ترجمه ی حمدرضا خلوصی است که به تشریح در آن به آموزش سیم پیچی آرمیچر، عیب یابی، تعمیر و بازپیچی آن ها به صورت جامع و کامل پرداخته است.

موتورهای الکتریکی که با جریان مستقیم انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند همگی دارای آرمیچر می باشند و تعمیر و بازپیچی سیم بندی این آرمیچرها در اصطلاح رایج سیم پیچی آن ها خوانده میشود و آرمیچرها در انواع مختلفی طبقه بندی میشوند و برای تعمیر و بازپیچی آن ها باید با این انواع و نحوهی سیم پیچی هرکدام به طور کامل آشنا بود. در این آموزش، ضمن معرفی کوتاه مدار موتور تکفاز، مطالبی را درباره سیم پیچی موتور تکفاز که در کولر آبی نیز به کار میرود، بیان میکنیم. ضمنا اگر نیاز بود باید با ماشین تراش کلکتور تراشیده شود و سیم پیچ ها شارلاک زده و پخته شوند. آموزش سیم پیچی الکتروموتور ها و آرمیچر به دو مبحث سیم پیچی تک فاز و سیم پیچی سه فاز تقسیم بندی می شود که در هر کدام انواع سیم بندی و کلاف بندی و سربندی مختلف وجود دارد که در طول آموزش به تمامی آنها پرداخته می شود.در دوره آموزش سیم پیچی .

در صورتی که از دانش و تجربه لازم جهت سیم پیچی انواع موتورهای تک فاز و سه فاز بهره مند باشید می توانید متوسط درآمد 6 تا 12 میلیون تومان در ماه داشته باشید. ساخت موتور، دارای یک سری مراحل و فرآیندها می باشد که افرادی که در این زمینه دارای مهارت و دانش کافی می باشند به آن می پردازند. این کلاف بندی در انواع سیم بندی آرمیچر به سه حالت می تواند انجام گیرد. ۵-۴-آزمایشات قبل از مونتاژ: که تست پیوستگی سیمپیچیهاکه با اتصال اهممتر به سرهای سیمپیچیهای مربوط به هر فاز صورت میگیرد، تست عایق بین سیمپیچیها و نیز بین هر سیم پیچی با بدنه و تست میدان دوار استاتوراز جمله تستهایی است که جهت اطمینان از صحت موتور انجام میگیرد. در واقع تعمیرات موبایل به دو روش تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود. که در طراحی و اجرا می توان گفت از دو روش قبل سخت تر می باشد. در این دوره آموزش تعمیر تلفن همراه ، درک کاملی از سخت افزارهای مختلفی که دستگاه تلفن همراه را تشکیل می دهند ( آیفون ، سامسونگ ، نوکیا و … ) خواهید داشت و دانش پیشرفته لازم در مورد چگونگی جداکردن و مونتاژ قطعات سخت افزار دستگاه ، عیب یابی انواع مختلف دستگاه های تلفن همراه (اپل ، سامسونگ و سایر برندهای گوشی های همراه) برای ارزیابی اینکه چه نقصی ممکن است داشته باشد تا بتوان آن را ترمیم کرد، بدست خواهید آورد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد آموزش سیم پیچی الکتروموتور سه فاز بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.