کد خبر : 92تاریخ ثبت : 1396/7/6 18:21:07
نامگذاری یک روستا در دشتستان بنام دهکده ایثار+تصاویر

نامگذاری یک روستا در دشتستان بنام دهکده ایثار+تصاویر

صبح امروز روستای سربست در شهرستان دشتستان به عنوان دهکده ایثار نامگذاری شد.

به گزارش"ناصرون"در فاصله چند کیلومتری شهر برازجان روستایی است که  لقب شهید پروری به حد اعلا برازنده آنهاست، روستایی بسیار کوچک که نسبت به جمعیتش شهیدان بسیاری را در جنگ نابرابر تحمیلی فدای آبیاری درخت اسلام کرده اند که 5 شهید آن به یک خانواده صبور تعلق دارند.

در گلزار شهدای روستای سربست از توابع بخش سعدآباد شهرستان دشتستان 15 لاله سرخ خفته اند که از آن میان، چهار برادر و یک فرزند و یک عموزاده از خانواده حسینی مقدم هستند که در دفاع از این مرز و بوم در عملیات های مختلف در دوران دفاع مقدس، به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.

اولین شهدای این خاندان

فرهنگی شهید سید عباس حسینی مقدم از کارمندان اداره آموزش و پرورش سعدآباد متولد 1318 و برادرش سید ابراهیم متولد 1343 که سال های دانش آموزی خود را می گذراند می باشند که در عملیات والفجر 2 با هم و در آغوش همدیگر به درجه شهادت نائل آمدند و تا آن زمان در استان بوشهر این اتفاق بی نظیری بود که از یک خانواده در یک روز دو شهید را تشییع کنند.

پس از سید عباس و سید ابراهیم، برادران دیگر نیز با رضایت کامل خانواده راهی جبهه حق علیه باطل شدند تا از کیان جمهوری اسلامی دفاع کنند و از میان بقیه برادران این سید محمد متولد 1343 معلم پرورشی بود که گوی سبقت از بقیه ربود و در عملیات خیبر در اسفند 62 به برادران شهید خود پیوست.

این خانواده که دیگر صبر را خسته کرده بودند با فرستادن فرزند چهارم تعجب همگان را برانگیختند که چگونه مادری زینب وار یکایک فرزندان را برای دفاع از دین رسول الله تقدیم به خاک های گرم خوزستان می کند. سید علی متولد 1346 که او نیز مانند دو برادر دیگر خود فرهنگی بود به عنوان نفر چهارم این خانواده به رزمگاه حق علیه باطل رفت و او نیز در کربلای 4 به جمع برادران شهید خود پیوست تا تاریخ، شهادت دهد که "ما در ره عشق نقض پیمان نكنیم ... گر جان طلبند دریغ از جان"شهید دیگر این خاندان سید اسماعیل حسینی مقدم بود که در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید و سرانجام ششمین شهید خاندان، سید عبدالرسول فرزند شهید سید عباس متولد 1349 بود که در سال های پایانی جنگ در سال 1367 در هورالهویزه به دیدار پدر و عموهای شهید خود شتافت و هنوز از سفر برنگشته است.دیگر عضو این خانواده یعنی سید جواد نیز در همان سال های ابتدای جنگ در عملیات رمضان در سال 61 به اسارت رژیم بعث عراق درآمده بود.

 خانواده شهدای حسینی مقدم تنها خانواده شهید استان بوشهر هستند که این تعداد شهید را دارد و این در حالی است که اعضای دیگر این خاندان نیز از خان دفاع مقدس بهره ها گرفته و هر کدام جبهه و دفاع مقدس را با گوشت و پوست خود تجربه کرده اند.*

 روستای سربست دشتستان به‌واسطه رزمندگان شجاع و سلحشورش در دوران دفاع مقدس و شهادت عده‌ای از آنها نه فقط برای مردم دشتستان بلکه برای مردم استان بوشهر شناخته شده است و به عنوان *روستای ایثاگر دشتستان* قابل شناسایی و معروف است.

 

 

 

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه