کد خبر : 201تاریخ ثبت : 1396/1/23 12:14:58
 استفاده از توان شرکت‌های ایرانی برای ساخت رآکتورهای دوم و سوم بوشهر رئیس کارگاه نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد

استفاده از توان شرکت‌های ایرانی برای ساخت رآکتورهای دوم و سوم بوشهر

رئیس کارگاه نیروگاه اتمی بوشهر گفت: پس از انعقاد قرارداد ساخت رآکتورهای دوم و سوم نیروگاه جدید هسته‌ای بوشهر در 15 ماه گذشته به دنبال استفاده از توان شرکت‌های ایرانی در این بخش هستیم.

به گزارش"ناصرون"محمود جعفری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: پس از انعقاد قرارداد ساخت رآکتورهای دوم و سوم نیروگاه جدید هسته‌ای بوشهر در 15 ماه گذشته، عملیات اجرایی این دو رآکتور طبق برنامه زمان‌بندی شده به پیش می‌رود.

 وی افزود: تا روز گذشته و بر اساس آمار استخراجی، 1.5 میلیون متر مکعب خاک‌برداری انجام شده و در مرحله نهایی این بخش هستیم.

رئیس کارگاه نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد:  از جمله مزیت‌های ساخت دو واحد نیروگاهی جدید در بوشهر، استفاده از نیروهای متخصص ایرانی و شرکت‌های داخلی است که سبب می‌شود در کنار ایجاد اشتغال فراگیر، این دو واحد نیروگاهی به دست متخصصان اخلی ساخته شود.

جعفری عنوان کرد: برای این که بتوانیم از توان شرکت‌های ایرانی در این زمینه استفاده بکنیم با اطلاع‌رسانی‌های وسیع، اقدام به شناسایی این شرکت‌ها کردیم تا بر اساس میزان توانایی‌ها آنها، در زمینه ساخت این دو واحد نیروگاهی کمک گرفته شود.

وی ادامه داد: با توجه به توانی که از پیمانکاران و شرکت‌های ایرانی سراغ داریم معتقدیم که همه بخش‌های ساختمانی و اجرایی این دو واحد جدید نیروگاهی با اعتبار 30 هزار میلیارد تومان با استفاده از توان شرکت‌های ایرانی ساخته می‌شود که به گونه‌ای حمایت از کالای ایرانی است.

رئیس کارگاه نیروگاه اتمی بوشهر یادآور شد: از آنجا که معتقد به استفاده از محصولات تولیدی درون استان و نیروهای بومی در ساخت این دو واحد نیروگاهی هستیم سعی کردیم با یک تفاهم‌نامه مشترک با سازمان فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، زمینه آموزش مهارت‌های مورد نیاز انجام شود.

جعفری عنوان کرد: نیازهای ساخت این دو واحد نیروگاهی احصاء شده که نیازمند به هشت هزار شغل در حوزه اجرای ساختمان این دو واحد نیروگاهی است که با بکارگیری این میزان افراد، بخش عمده‌ای از جمعیت بیکار استان بوشهر می‌توانند جذب شوند.

وی با اشاره به کارکرد واحد یکم نیروگاه هسته‌ای بوشهر با ظرفیت تولید 7.4میلیارد کیلووات ساعت برق، بیان کرد: از سال 1390 که این نیروگاه وارد مدار تولید شده تاکنون 28 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید و وارد شبکه سراسری شده است.

رئیس کارگاه نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به انجام تعمیرات دوره‌ای نیروگاه اتمی بوشهر، یادآور شد: اگرچه کار تعمیرات دوره‌ای نیروگاه اول بوشهر از ابتدای بهمن ماه سال گذشته و با همکاری شرکت روسی آغاز شده و تا پایان فروردین‌ماه امسال نیز ادامه می‌یابد اما عمده این تعمیرات توسط شرکت‌های ایرانی انجام شده به گونه‌ای که برای سنوات بعدی، می‌توان بدون استفاده از شرکت‌های روسی ، اقدام به تعمیرات دوره‌ای کرد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه