کد خبر : 194تاریخ ثبت : 1396/1/23 12:01:49

معاون سازمان انرژی اتمی خبر داد آمادگی سازمان انرژی اتمی ایران برای ماموریتی جدید

معاون سازمان انرژی اتمی گفت: سازمان انرژی اتمی ایران در آمادگی کامل برای اجرای با قدرت و پرسرعت ماموریت‌هایی است که در صورت خروج آمریکا از برجام توسط مسئولان نظام به آنها واگذار می‌شود.

به گزارش"ناصرون" محمد احمدیان در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: هم اکنون شاهد ساخت دو راکتور جدید در نیروگاه اتمی بوشهر که هر کدام قادر به تولید یک‌هزار و 57 مگاوات برق هستند.

 وی افزود: در 15 پیش قرارداد دو جانبه ساخت دو راکتور جدید در کنار راکتور کنونی، منعقد شد و اکنون نیز مشاهده می‌کنیم که بر اساس برنامه زمانبندی شده، در حال اجراست و در موقع مقرر قابلیت استفاده دارد.  

معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران تصریح کرد: از نکات حائز اهمیت این قرارداد، مکلف‌شدن پیمانکار پروژه به استفاده از نیروی انسانی بومی و تجهیزات داخلی است.  

احمدیان ادامه داد: از آنجا که معتقدیم هر کار علمی که با تحقیقات و مطالعه میدانی همراه است دارای اثر و وزنه بیشتری در روند اجرای امور است، کارگروه‌هایی برای استفاده از تولیدات صنایع داخلی و شناسایی ظرفیت‌های مورد نیاز نیروگاه اتمی تشکیل شده است.

وی یادآور شد: بر اساس قانون، نیروگاه اتمی بوشهر دارای مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه استقرار خود است که در سال گذشته از این محل اقدام به آغاز ساخت اورژانس هسته‌ای و عمومی و مرکز آموزشی مجهز در عرصه فنی و حرفه‌ای شدیم.

معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به خارج‌کردن نیروگاه اتمی از مدار تولید برق برای مدت دو هفته، گفت: با وجود این که این نیروگاه در سال گذشته اقدام به تولید هفت هزار و 450 میلیون کیلووات ساعت برق و تزریق به شبکه سراسری برق کرده، امسال برای برخی تعمیرات و تعویض سوخت از مدار تولید خارج می‌شود.

احمدیان یادآور شد: سازمان انرژی اتمی ایران در آمادگی کامل برای اجرای با قدرت و پرسرعت ماموریت‌هایی است که در صورت خروج آمریکا از برجام توسط مسئولان نظام به آنها واگذار می‌شود.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه