کد خبر : 18تاریخ ثبت : 1395/5/11 19:10:38
 ۹۷ هزار دانش‌آموز بوشهری مورد پوشش طرح وارنیش فلوراید قرار گرفتند معاون آموزش و پرورش استان بوشهر:

۹۷ هزار دانش‌آموز بوشهری مورد پوشش طرح وارنیش فلوراید قرار گرفتند

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ۹۷ هزار دانش‌آموز استان بوشهر در سال تحصیلی گذشته مورد پوشش طرح وارنیش فلوراید قرار گرفتند.

به گزارش"ناصرون"حسن قلندری بعد از ظهر امروز در آئین گردهمایی مربیان بهداشت استان بوشهر اظهار داشت: ارتقاء سلامت جامعه در مدارس از اولویت‌های جدی آموزش و پرورش استان بوشهر در سال جاری است که مربیان بهداشت نقش مهمی در این ارتقاء به عهده دارند.

وی افزود: به دلیل کمبود مربی در مدارس متوسطه اول و دوم، در کنار ۱۰۳ مربی بهداشت موجود در مدارس استان بوشهر از ظرفیت دانش‌آموزان در قالب طرح سفیران سلامت استفاده می‌‌شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: در سال گذشته اداره سلامت و تندرستی این معاونت موفق به کسب رتبه برتر کشوری در طرح سفیران سلامت ، آموزش پیشگیری از بیماری‌های ژنتیک و برگزاری دوره‌های آموزشی شد .

وی بیان کرد: تجهیز اتاق بهداشت مدارس در دستور کار قرار گرفته که در سال گذشته ۲۰۰ مدرسه به عنوان مدارس مروج سلامت رتبه بندی و ستاره‌دار شدند. 

قلندری با قدردانی از همکاری مطلوب معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اجرای برنامه‌های مشترک در مدارس، گفت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای سالم و فعال داشته باشیم باید از مدارس شروع کنیم و آموزش و پرورش در راستای اهداف خود، با همکاری و تعامل با سایر ارگان‌ها به‌ ویژه دانشگاه علوم پزشکی، می‌تواند در رسیدن به جامعه‌ای سالم تاثیرگذار باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: اجتماعی‌کردن برنامه‌های این معاونت را با همکاری رسانه‌ها در دستور کار داریم و هم اکنون حوزه تربیت بدنی و سلامت از رسانه‌ای ترین حوزه‌های آموزش و پرورش استان بوشهر است . 

قلندری با اشاره به کاهش چاقی در دانش آموزان استان بوشهر گفت: در چهارسال اخیر، با اجرای برنامه‌های متنوع در این حوزه موفق به کاهش آمار چاقی دانش‌آموزان شدیم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر یادآور شد: ۹۷ هزار دانش‌آموز استان بوشهر در سال تحصیلی گذشته مورد پوشش طرح وارنیش فلوراید قرار گرفتند.

فارس

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه