سطح آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده‌های کمیته امداد استان بوشهر پایین است
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: به دلیل برگزاری مستمر برنامه‌های حمایتی در حوزه فرهنگی و دینی، سطح آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده‌های کمیته امداد استان بوشهر پایین است
كدخبر: id-218
تاريخ: 2017-04-22 10:44:38

به گزارش"ناصرون"احمد لطفی در نشست با امام جمعه شهر اهرم مرکز شهرستان تنگستان اظهار داشت: پشتیبانی از برنامه‌های امداد توسط ائمه جمعه استان و به خصوص امام جمعه اهرم در راستای اجرای ماموریت‌های این نهاد قابل اتکاء و تقدیر است.

 وی افزود: بر اساس اسا‌س‌نامه کمیته امداد، توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت با رویکرد مناسب دینی و مذهبی را دنبال می‌کنیم که بیشترین نمود آن در بخش فرهنگی و مذهبی خانواده‌ها دیده می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: سعی ما این است که خانواده‌های تحت حمایت را در یک بستر فرهنگی، توانمند کرده و سپس با ارائه تسهیلات مالی اشتغال، زمینه خودکفایی آنها ایجاد شود.

 لطفی یادآور شد: اعزام یک‌هزار و 200 نفر به مناطق کاروان راهیان نور در ابتدای سال جاری در کنار ایجاد اردوهای فرهنگی درون و برون استانی به همراه برگزاری دوره‌های آموزشی دینی و فنی و حرفه‌ای در کانون‌های دائم و موقت این نهاد سبب شده تا از این بسترها در راستای ارتقاء نگاه دینی خانواده‌های تحت حمایت استفاده شود.

وی ادامه داد: این مسائل سبب شده تا در خانواده‌های تحت پوشش شاهد کمترین میزان آسیب‌های اجتماعی باشیم به گونه‌ای که سطح ازدواج نیز در بین این خانواده‌ها بیشتر و دارای دوام و استحکام مناسب‌تری است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: این فعالیت‌های فرهنگی سبب شده که خروجی آن در بین دانش‌آموزان تحت حمایت به راه‌یابی به دانشگاه‌های مطرح کشور و حوزه‌های علمیه ختم شود.

لطفی بیان کرد: اگر چه خانواده‌هایی که تحت پوشش این نهاد قرار می‌گیرند معمولا دارای آسیب‌های فراوانی بوده اما در زمانی که تحت پوشش این نهاد قرار می‌گیرند تحت تاثیر برنامه‌های فرهنگی این نهاد و به خصوص تشرف به عتبات عالیات زمینه پالایش روحی و روانی آنها فراهم شده و در کنار ارائه تسهیلات مناسب، سطح این آسیب‌های اجتماعی به کمترین حد خود برسد.

وی با اعلام این که رویکرد مددجویان نیز در دهه چهارم تغییر کرده است، گفت: هم اینک با شناسایی زمینه‌های اشتغال این خانواده‌ها و ارائه بسته‌های حمایتی مناسب، به نیازهای آنها به خبی پاسخ داده‌ایم.